- Закарпатська обласна рада - https://zakarpat-rada.gov.ua -

Михайло Рівіс: Пропозиції депутатів Закарпатської обласної ради щодо внесення змін до Конституції України з питань децентралізації влади надані Комісії з питань правової реформи

[1]Про це йдеться в офіційній  відповіді Офіса Президента України на звернення обласних обранців стосовно реформи адміністративно-територіального устрою України, яку тепер активно обговорюють у ЗМІ.

Як відомо, на засіданнях постійних комісій, президії Закарпатської обласної ради  неодноразово депутати  порушували питання про те, що впродовж останнього часу  певні процеси, які мають місце в нашому краї (представництва центральних органів влади, котрі  мають працювати в Закарпатті, передаються до сфери управління Львівської, Івано-Франківської  областей),  непокоять громадськість.

Зокрема, на засіданні президії обласної ради у ході підготовки до 17-ї сесії очільник облради Михайло Рівіс повідомив, що до обласної ради надійшли звернення від інших обласних рад, зокрема Тернопільської, Львівської щодо процесів моделювання адмінтерустрою, в результаті чого є загроза укрупнення областей. З цього приводу, враховуючи настрої закарпатців, ажіотажу у ЗМІ, найвищий депутатський корпус краю повинен чітко висловити свою позицію. Його підтримали члени президії.

З огляду на це було запропоновано на пленарне засіданні 17 – ої сесії, яке відбулося 20 грудня 2019 року,  підготувати відповідне звернення до вищих органів державної влади. Відтак у сесійній залі депутати   ухвалили  рішення «Про Звернення Закарпатської обласної ради щодо реформи адміністративно-територіального устрою України», яке скерували  до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, а також  до народних депутатів України від Закарпатської області.

 Тож  зазначалось, що «загалом, підтримуючи поданий Президентом України до Верховної Ради України законопроєкт № 2598 «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)», депутатський корпус Закарпатської обласної ради занепокоєний можливими негативними наслідками окремих його положень, які можуть мати місце у випадку його прийняття у поданій редакції».

Депутати серед іншого чітко порушили питання про те, що «викликає занепокоєння  ідея, яка шириться деякими електронними ЗМІ та лунає у риториці багатьох політиків й дотичних до процесів адміністративної реформи урядовців про наміри об’єднати Закарпатську область із сусідніми»

«Вважаємо, що подібна перспектива укрупнення областей є неприпустимою, зважаючи на історичні особливості розвитку, мультинаціональний склад населення, географічне розташування, сусідство Закарпаття із чотирма країнами ЄС та налагоджене транскордонне співробітництво», – наголошується в документі. І додається: «Чітко усвідомлюючи, що удосконалення територіальної організації влади є однією із найзатребуваніших реформ у суспільстві,  ми, депутати Закарпатської обласної ради, просимо при моделюванні системи  адміністративно-територіального устрою України врахувати нашу позицію щодо неприпустимості  об’єднання областей та передбачити створення в укрупнених районах (округах) місцевих рад і виконавчих комітетів із тим, щоб належним чином були представлені інтереси усіх жителів і територіальних громад».

За результатами розгляду цього звернення Офіс Президента України надіслав обласній раді офіційну відповідь, в якій  зазначається, що  17 січня 2020 року  вказаний  законопроєкт відкликано Президентом України. Та наголошується, що відповідно до чинного законодавства Президенту України  належить право законодавчої ініціативи і для здійснення своїх повноважень створюються консультативні, дорадчі та інші допоміжні органи і служби.  «Відповідно до зазначеного – пропозиції депутатів Закарпатської обласної ради  щодо внесення змін до  Конституції України надані Комісії з питань правової реформи для розгляду та узагальнення»,- йдеться у відповіді.

Тож наразі ця Комісія вивчає порушені у зверненні питання.

Пресслужба облради