Михайло Рівіс: Процеси реформування й поліпшення медичної галузі є пріоритетними і перебувають на постійному контролі Закарпатської обласної ради

Print Friendly, PDF & Email

Задля належного медичного обслуговування краян, підвищення його якості та доступності на позачерговій сесії обласної ради, яка відбулася 11 лютого цього року, депутатами ухвалено Програму розвитку та підтримки комунальних закладів охорони здоров’я Закарпатської обласної ради на 2020– 2021 роки. Пропозицію про необхідність розгляду цього актуального документу вніс  заступник голови профільної комісії облради з питань охорони здоров’я  Василь  Скрип.

 Голова облради Михайло Рівіс, підтримавши цю слушну депутатську ініціативу, наголосив, що у концепції розгляду назрілих питань позачергової сесії –медичні є найбільш потрібні наразі у рамках реформування цієї галузі. Та у ході обговорення очільник облради зазначив, що над цим документом та його наповненням мають попрацювати фахівці спільно із профільною комісією, яку очолює Роман Шніцер і до складу якої входять також справжні професіонали своєї справи: Іван Курах, Василь Лазоришинець, Юрій Паканич, Йожеф Баторі, Василь Дем’янчук.  

 У результаті обговорення ця Програма була підтримана в сесійній залі та відтак узгоджена профільною комісією із врахуванням усіх рекомендацій спеціалістів структурного підрозділу ОДА та депутатів.

 Загалом мета Програми полягає у досягненні максимально можливого рівня здоров’я жителів області, незалежно від їх віку, статі, соціального статусу, зміцнення і охорони їх здоров’я протягом усього життя. Адже в умовах діючих механізмів та обсягів бюджетного фінансування цієї галузі необхідно забезпечити потреби громадян у всіх видах спеціалізованої меддопомоги. Тож такі заходи безперечно сприятимуть забезпеченню зниження рівня захворюваності, інвалідності та смертності населення краю шляхом формування і налагодження ефективного функціонування системи надання доступної і високоякісної спеціалізованої допомоги, поліпшення фінансового забезпечення обласних комунальних закладів охорони здоров’я. Крім цього основним підходом до концепції реформування є організація належних умов для надання якісної, своєчасної медичної допомоги.

У документі також зазначається, що одним із суттєвих заходів впровадження реформи фінансування системи охорони здоров’я є реорганізація комунальних медзакладів у повноцінні суб’єкти господарської діяльності – комунальні некомерційні підприємства та укладання договорів за програмою медичних гарантій з Національною службою здоров’я України.

Таким чином, буде запроваджено принцип «гроші ходять за пацієнтом», а не за інфраструктурою закладів охорони здоров’я. У зв’язку з переходом на нові умови фінансування, для забезпечення повноцінного функціонування некомерційних комунальних підприємств необхідні кошти для придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю, медикаментів та перев’язувальних матеріалів, оплати послуг, у тому числі комунальних.

За словами М.Рівіса, загалом питання реформування медичної галузі і надалі залишаються на особливому контролі обласної ради. З цією метою депутатський корпус докладає максимум зусиль, аби теперішня медична реформа була на користь жителів закарпатського краю, щоб діяли та належно фінансувалися ухвалені у цій каденції обласні профільні програми. Тому головним завданням, насамперед, постійної комісії обласної ради з питань охорони здоровʼя у процесах реформування є поліпшення медичного обслуговування населення, підвищення його якості та доступності. Відповідно і на позачерговій сесії дано протокольне рішення створити робочу групу з питань підготовки та впровадження медичної реформи в області та подати на розгляд депутатів розгорнутий аналіз із широкого спектру проблемних питань у цій сфері та виробити пропозиції щодо їх вирішення.

Пресслужба облради