Михайло Рівіс провів робочу нараду щодо створення комунальних некомерційних медичних підприємств в області

Print Friendly, PDF & Email

Сьогодні, 24 вересня, голова облради Михайло Рівіс, за дорученням президії облради, провів робочу нараду щодо створення комунальних некомерційних медичних підприємств в області.

Участь у нараді взяли: голова постійної депутатської комісії з питань охорони здоров’я облради Роман Шніцер та заступник голови – Василь Скрип, член комісії Іван Курах, т.в.о. директора департаменту охорони здоров’я ОДА Тетяна Міцьо та заступник директора – Іван Гуштан, начальник Комунальної установи “Управління спільною власністю територіальних громад” Закарпатської обласної ради» Юлія Малик, керівники обласних лікувально-профілактичних закладів та ін.

Михайло Рівіс, відкриваючи нараду, наголосив, що ні для кого не новина, що Україні відбувається реформування закладів охорони здоров’я, де серед іншого визначено перетворення їх у комунальні некомерційні підприємства. А це – підготовка статуту, інвентаризація, оцінка майна, підготовка передавального акту тощо. Відомо і те, що на сесії облради необхідно затвердити і Статути, і Передавальні акти, в яких мають бути вказані основні засоби, відповідні активи та пасиви кожного медзакладу. Також необхідно прийняти 23 проекти рішень про створення комунальних некомерційних підприємств ‒ саме стільки діє на Закарпатті обласних лікувально-профілактичних закладів. «Шлях – непростий, але ми повинні пройти його швидко і якісно в рамках чинного законодавства, бо медзаклади, які не реорганізуються тепер, не зможуть у 2020 році отримувати фінансування із державного бюджету. Тож зволікати далі не можна, всі лікарні мають стати комунальними некомерційними підприємствами до кінця 2019 р. і укласти договори з Національною службою здоров’я України, яка й проводитиме фінансування у лікарнях», – підкреслив М.Рівіс.

Присутні активно обговорили механізми реорганізації, ділились своїми думками та баченням перспектив. Оскільки в окремих із них виникли питання щодо Переліку посад керівників некомерційних медзакладів, а відтепер це – генеральний директор, заступник генерального директора та медичний директор, та Порядку призначення керівників шляхом проведення конкурсу на посаду, то вирішено повернутися до даного питання завтра, 25 вересня, з тим, аби внести в сесійний зал узгоджений варіант проекту рішення.

Виконавчий апарат облради