15 грудня 2019

Михайло Рівіс: Розбудовуючи регіони – ми розбудуємо Україну сильною і заможною

четвер, 21 листопада 2019, 17:30

Сьогодні, 21 листопада, на заводі Єврокар, що у с.Соломоново Ужгородського району, відбувся масштабний захід «Форум ініціатив.Кластери».

Його мета‒ознайомлення із економічним розвитком Закарпаття та Закарпатської автомобільної кластерної ініціативи, презентація досягнень.

Серед спікерів форуму‒власник автомобільної компанії Єврокар, голова  Федерації роботодавців автомобільної галузі України Олег Боярин, генеральний директор Fischer Україна Василь Рябич, директор Jabil Україна Сергій Карцев, голова об’єднання роботодавців Закарпаття Володимир Панов та ін.

Участь у заході взяли представники влади, промисловці, виробники, керівники ключових підприємств, роботодавці, зарубіжні партнери.

У числі запрошених – голова облради Михайло Рівіс, керуючий справами виконавчого апарату облради Юрій Гузинець, депутат облради Денис Ман, професор УжНУ  Володимир Приходько та ін.

Відкрив зустріч  на правах господаря Олег Боярин, який серед іншого зазначив, що вже втретє проводиться такий форум на базі заводу Єврокар, бо хочеться розвивати цю тему, ділитись досвідом із іншими регіонами.  Адже  Єврокар робить найбільший вклад в українське автовиробництво, а Закарпаття стає дедалі успішнішою платформою кластерної ініціативи, де працюють потужні підприємства з іноземними інвестиціями, високоточними технологіями, за які бере гордість, а це ‒ Jabil, Yazaki та Фішер. І хочеться, аби про них знало якомога більше співвітчизників і зарубіжних партнерів.

Михайло Рівіс від імені депутатського корпусу краю привітав усіх гостей на Срібній Землі, високо оцінив роботу керівника Єврокару, подякував за сумлінність і витримку. Та наголосив, що закарпатський кластер почав формуватися у співпраці та за підтримки обласної влади. У ході другої зустрічі кластерної ініціативи було підписано Меморандум про співпрацю щодо створення  кластерної моделі економіки між Закарпатською облрадою, Обласним об’єднанням організацій роботодавців «Закарпаття» та вищими навчальними закладами Закарпаття. Згадав часи, коли створювався Єврокар, а тоді діяв Закону України «Про спеціальну економічну зону “Закарпаття”, який гарантував інвесторам 10 років стабільних правил ведення бізнесу на території Закарпаття. Відповідно створювались заводи, нові робочі місця, наповнювався бюджет. Коли раптом це зупинилося через зміну Закону,  бізнес постав перед питанням: як бути?‒ розповідав М.Рівіс та  згадав 2015 рік, коли у ході зустрічі з директором компанії Jabil з’ясувалося, що  той  розмірковує про перенесення виробництва в Македонію. «Але, завдяки твердій волі директора та співпраці з обласною владою, вдалося зберегти завод на теренах краю та побудувати нову виробничу площадку чи то ІІ чергу закарпатського заводу», ‒ наголосив М.Рівіс, додавши, що влада краю робить усе для того, аби бізнес тут почувався комфортно.  На жоден напрямок бізнесу жодного разу не було зроблено тиску чи інших негативних проявів. Бо у нас спільна мета‒щоб в нашому благодатному краю розвивався як малий, середній , так і великий бізнес. Для цього депутатський корпус облради приймає відповідні рішення, за потреби ‒ направляє звернення до вищих органів державної влади, у т.ч і про відновлення режиму Спеціальної економічної зони в Закарпатській області. Бо,  розбудовуючи регіони,  ми розбудуємо Україну сильною і заможною. «Ми говоримо всім міжнародним інвесторам і партнерам: давайте на теренах Закарпаття реалізовувати окремі спільні грантові проєкти і так показувати переваги європейських технологій, стандартів і підходів та  покроково інтегрувати у європейське співтовариство всі регіони України, зшиваючи їх ділом та економічними інструментами. Приклад – Єврокар, Jabil, Yazaki, Фішер. Разом із ними ми стаємо міцнішими, а, отже, міцнішає і вся Україна», ‒ наголосив М.Рівіс.

На завершення очільник облради побажав цікавих ідей, нових контактів, успіхів у праці, миру та щастя в родинах.

Відтак відбувся предметний обмін досвідом, думками, інновацій  в галузі автомобільних кластерів, презентації тощо.

Виконавчий апарат облради