- Закарпатська обласна рада - https://zakarpat-rada.gov.ua -

Михайло Рівіс : Ще одна партнерська допомога – для підтримки медиків краю

Як відомо, голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс із настанням пандемії, незважаючи на те, що депутатський корпус виділив понад 153 млн гривень для боротьби з коронавірусом із капітальних видатків регіональних програм, залишків медичної субвенції, він усе ж невідкладно звернувся до чеських  партнерів по співпраці із проханням вишукати можливість і допомогти медзакладам нашого краю відповідним обладнанням, засобами індивідуального захисту від пошесті, тестами.

Першим відгукнувся Край Височина Чеської Республіки і вже в травні делегація привезла засоби захисту для закарпатських  медиків. Оскільки ситуація змінюється щодня у бік поширення інфекції у районах, то, за словами М.Рівіса,  «наразі необхідно  звернути посилену увагу і підтримати  медичні установи на місцях».

Так,  сьогодні, 10 липня, в область надійшла благодійна допомога – дві дезинфікуючі рамки від партнерів Устецького  краю Чеської Республіки. Це стало можливим  за сприяння гетьмана краю  Олдржиха Бубенічека та керівника Чеського дому регіонів Павела Мусіла. Було прийнято спільне рішення скерувати їх  в  Іршавську та Хустську районні  лікарні.

Місію передачі благодійної допомоги виконали голова облради Михайло Рівіс, депутат облради Мирослав Білецький,  начальник управління з питань розвитку місцевого самоврядування, міжнародних та міжрегіональних зв’язків виконавчого апарату облради Василь Маковський, представниця Чеського дому в Ужгороді Ірина Лакатош.

В Іршаві їх зустріли  міський голова Степан Бобик та головний лікар районної лікарні Сергій Караслай. Вони подякували за доброчинну допомогу чеським друзям та  депутатам облради за уболівання про краян. Адже  така рамка сприятиме захисту медперсоналу від зараження та запобігатиме інфікуванню інших.

У ході бесіди господарі повідомили, що така ж дезинфікуюча рамка уже встановлена в інфекційному відділенні, а ця, подарована – «служитиме» працівникам реанімаційного відділення Іршавської райлікарні. Нині тут  перебуває 86 інфікованих пацієнтів, за здоров’я і життя яких наполегливо борються медики.

Пресслужба облради