25 вересня 2021

Михайло Рівіс: Сьогодні важливо налагодити чітку взаємодію між усіма службами, владою, громадою краю у питаннях вжиття протиепідемічних заходів

Вівторок, 25 лютого 2020, 16:58

Сьогодні, 25 лютого, у сесійному залі облради відбулося засідання тимчасової протиепідемічної комісії при обласній державній адміністрації. Провів його в.о. голови ОДА Олексій Гетманенко.

Участь у її роботі взяли: голова облради Михайло Рівіс, заступник голови ОДА Ігор Шинкарюк, керівник Державної прикордонної служби України, полковник Сергій Дейнеко, депутати облради- Віктор Русин та Василь Кошеля, директор департаменту охорони здоров’я ОДА Єлизавета Біров, завідувачка відділу епіднагляду ДК «Закарпатський обласний лабораторний центр» МОЗ України Вікторія Тимчик, фахівці обласної клінічної інфекційної лікарні та ін.

Йшлося про  заходи щодо запобігання занесенню та поширенню коронавірусної інфекції COVID-19 на території нашого краю.

За словами Є.Біров, на території Закарпатської області вже розроблені заходи щодо запобігання поширенню небезпечної недуги в разі її виявлення, кожна структура має чіткий алгоритм дій. Налагоджена комунікація між службами, у т.ч. і з екстреною медичною допомогою, є чітка взаємодія із усіма гілками влади.

Зокрема «Обласна клінічна інфекційна лікарня» Закарпатської обласної ради визначена закладом, де буде надаватися стаціонарна медична допомога у разі виявлення осіб із гострою респіраторною хворобою, спричиненою коронавірусом та за потреби діятиме  ізолятор для контактних осіб.

Сергій Дайнеко зазначив, що нині із самого ранку у Закарпатській області у міжнародному пункті пропуску для автомобільного сполучення «Тиса» ввели обов’язковий температурний скринінг громадян, які в’їжджають в Україну з країн Євросоюзу задля недопущення потрапляння коронавірусу, який вже зафіксований в Італії. Та запевнив, що особисто сам  разом із митниками та прикордонниками працюватиме на кордоні.

Михайло Рівіс порушив питання перед фахівцями епіднагляду щодо  поінформованості прикордонників та митників про вжиття першочергових заходів задля того,  аби ті самі не стали  переносниками цієї важкої  недуги. Адже вони перші зустрічають громадян, які в’їжджають із-за кордону.«Дуже важливо налагодити чітку взаємодію між усіма службами,  владою, громадою краю у питаннях вжиття протиепідемічних заходів», – мовив М. Рівіс.

В.Тимчик запевнила, що ще 27 січня усі митниці було поінформовані належним чином стосовно запобіжних заходів, рекомендованих МОЗ.  Зі свого боку фахівці Держприкордонслужби запевнили, що тимчасовий ізолятор наразі організований на КПП «Тиса», на інших – наразі дооблаштовуються.

Депутат облради Віктор Русин наголосив  на необхідності організації належного інформування населення щодо  вжиття протиепідемічних заходів для  запобігання занесенню і поширенню у краї цієї гострої респіраторної хвороби.Та наголосив на необхідності  співпраці із прикордонниками сусідніх країн.

Після наради та брифінгу представники мас-медіа разом із керівниками області – Михайлом Рівісом та Олексієм Гетманенком відбули на КПП «Тиса», де мали  змогу переконатися, як організовані запобіжні заходи при здійсненні прикордонного та митного контролю осіб, їх особистих речей, транспортних засобів та  товарів.

Пресслужба облради


На головну  Мапа   e-mail: admin@zak-rada.gov.ua Вгору