17 вересня 2019

Михайло Рівіс та депутати облради взяли участь у нараді щодо стану використання коштів державної субвенціі на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості краю

п`ятниця, 13 вересня 2019, 16:45

Сьогодні, 13 вересня цього року, у сесійній залі облради відбулася розширена нарада щодо стану використання коштів державної субвенції на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості.

Провів її голова облдержадміністрації Ігор Бондаренко.

Участь у нараді взяли: голова облради Михайло Рівіс, заступник керуючого справами виконавчого апарату облради Юрій Гузинець,     депутати облради – голова постійної комісії з питань охорони здоров’я Роман Шніцер та  заступник голови Василь Скрип, секретар постійної  комісії з питань транскордонного співробітництва, розвитку туризму та рекреації Денис Ман, Наталія Костелеба-Веремчук, керівники районів, ОТГ, окремих департаментів ОДА та ін.

Детально про стан справ інформувала і дала відповіді на всі запитання Романко Ганна Василівна ‒ заступник голови робочої групи з питань ефективного використання коштів медичної субвенції.

Наголошувалось, що загальна сума субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості для Закарпатської області, становить понад 363 млн  гривень.

Субвенцію було передбачено по чотирьох напрямах: нове будівництво сільських амбулаторій, придбання автотранспорту для медичних працівників сільських амбулаторій, капітальний ремонт і реконструкція існуючих амбулаторій, придбання обладнання, у тому числі для телеметричного консультування.

В окремих районах субвенція використовуються повною мірою, в інших – слабше, в декотрих‒взагалі не використовується.

За словами І. Бондаренка, в Берегівському районі та Вільховецькій ОТГ використання субвенції по будівництву становить більше 73 відсотків. Отже, люди працюють. Водночас у Хустському районі щодо будівництва нуль використання субвенції по двох об’єктах, а в Іршавському ‒ по чотирьох об’єкта.

‒ Ми з Михайлом Рівісом визначилися, що стан справ у Закарпатті – це наша спільна відповідальність, ‒ наголосив Ігор Самійлович, додавши, що стан справ у медичній галузі на місцях ‒ це спільна відповідальність і влади, і працівників сфери охорони здоров’я. «Якщо хтось не хоче працювати, ‒ далі мовив він, ‒ йдіть, на ваше місце прийдуть ті, що працюватиме сумлінно та з радістю заради добра жителів краю, які чекають змін. Давайте, завершувати із любов’ю до себе і, нарешті, почати любити край та Україну».

Присутні керівники районів та ОТГ активно виступали з місця, розповідали про свої успіхи, наболілі проблеми та вносили ініціативи. Серед них ‒ звернутися до Мінрегіону України з проханням залишити невикористану  субвенцію як перехідну на наступний рік.

Відтак голова облдержадміністрації дав конкретні доручення щодо повного освоєння коштів, виділених державою для розвитку медицини Закарпаття.

Виконавчий апарат облради