Михайло Рівіс та Олдрідж Бубенічек визначили дату офіційного підписання угоди між Закарпаттям та Устецьким краєм (Чехія)

Print Friendly, PDF & Email

У рамках робочого візиту голови Закарпатської облради до Праги  Михайло Рівіс, після перемовин з міністром  МЗС Чехії Любомиром Заоралеком, мав нагоду зустрітися з гетьманом Устецького краю Олдріджем Бубенічековим, аби разом визначити дату офіційного підписання угоди про співпрцю між регіонами.

Торік під час візиту на Закарпаття гетьмана Устецького краю Олдржіха  Бубенічекова було домовлено про встановлення партнерських відносин  між двома регіонами.

– Розвиток взаємної співпраці обох країв сприятиме поглибленню добрих стосунків та взаємовигідних контактів, – зазначив Михайло Рівіс. – Це дасть  можливість уже нинішнього і протягом наступних років  додатково залучити кошти для  соціального розвитку територіальних громад області у вигляді технічної допомоги з регіональних європейських фондів на виконання проектів у навчальних та соціально-культурних закладах.

На сьогодні виконавчі апарати обох сторін підготували проект угоди про співробітництво між Закарпатською обласною радою України та Устецьким краєм Чеської Республіки.

– Мета цієї угоди – розвиток взаємних контактів та співробітництва між Закарпаттям та Устецьким краєм у формі одноразових і довгострокових проектів та діяльності у таких галузях як економіка, загальна та професійна освіта, науково-технічна співпраця, захист навколишнього середовища, культурної та природної спадщини, туризм, розвиток сіл і міст, культурне, громадське та спортивне життя; співпраця між органами влади та установами сільського господарства, використання міжнародних структурних фондів та інших фінансових інституцій, що підтримують розвиток, – резюмував очільник Закарпатської облради.

– Як мене поінформував Михайло Рівіс, депутатський корпус облради наприкінці квітня готовий проголосувати про встановлення партнерства між Закарпаттям та Устецьким краєм. Так само і крайовий уряд підготував аналогічний документ для схвалення нашими крайовими депутатами відповідної угоди вже в цьому місяці. Тож, на початку травня ми готові офіційно «узаконити» нашу співпрацю, – запевнив закарпатську делегацію гетьман Олдржіх  Бубенічек.

Насамкінець Михайло Рівіс підкреслив, що підписання та реалізація зазначеної угоди дасть можливість уже нинішнього і протягом наступних років  розвивати соціально та культурно територіальні громади області. Та сприятиме дальшому розвитку  співпраці між територіальними громадами обох регіонів України та Чеської Республіки, підвищенню рівня задоволення освітніх та соціально-культурних потреб населення, зміцненню дружби між українським та чеським  народами.

Прес-служба Закарпатської облради