Михайло Рівіс та Оскар Шестак вручили учасникам Академії лідерства сертифікати про успішне завершення всіх трьох етапів навчання

Print Friendly, PDF & Email

10-12 вересня цього року в готельному комплексі «Гелікон» у с.Яноші Берегівського району відбулося підсумкове тренінгове навчання для 12 угорських і 12 українських керівників місцевого самоврядування з питань посилення транскордонної співпраці «Тренінг ТКС Угорщина – Україна» в Академії лідерства за підтримки Ради Європи.

Його організатори – Європейське об’єднання територіального співробітництва з обмеженою відповідальністю ТИСА (ЄОТС ТИСА) у партнерстві з Центральноєвропейською службою підтримки транскордонних ініціатив (CESCI), за підтримки Ради Європи та Міністерства зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини.

У рамках навчання було проведено три тренінги: два – в Україні, один ‒ в Угорщині. Експерти Ради Європи ділилися з його учасниками набутим західноєвропейським досвідом і знаннями щодо адміністративних, юридичних, фінансових та управлінських методів успішного транскордонного співробітництва, консультували та надавали вичерпні відповіді на всі запитання, які ставили учасники.
Останній етап навчання відбувся за участі експертів Ради Європи: Каталін Паллаї (Австрія), Людмила Малімон (Україна), Ласло Гедмеці (Угорщина), Габор Сарваді (Угорщина).

Серед запрошених: голова Загальних зборів Саболч – Сатмар – Березької області (Угорщина), голова ЄОТС ТИСА Оскар Шестак, голова Закарпатської обласної ради, співголова ЄОТС ТИСА Михайло Рівіс та його перший заступник Йосип Борто, керуючий справами виконавчого апарату облради Юрій Гузинець та його заступник – Євгенія Кибза, директор та заступник директора ЄОТС ТИСА Андреа Сабоне Цап та Юдіта Євчак.
Михайло Рівіс у своїй промові сердечно подякував організаторам, зокрема представникам Ради Європи та ЄОТС ТИСА, експертам, фахівцям, усім, хто сприяв проведенню спільного корисного навчання Транскордонної Академії з підготовки місцевих керівних кадрів. Всі вони охоче ділились набутим європейським досвідом транскордонного співробітництва, яке є важливим інструментом розвитку самоврядних територій на шляху інтеграційних намірів України. Тут вас навчили не тільки писати грантові проекти, а й допомогли знайти друзів, з якими можуть зав’язатися взаємовигідні спільні проекти, які у свою чергу допоможуть використати унікальні можливості в контексті залучення фінансів із спецфондів ЄС. «Я бажаю вам використати набуті знання з користю для своїх громад, і нехай вітер удачі завжди буде на ваших ділових і творчих вітрилах».
«Професійні навички, отримані під час навчання, неодмінно будуть корисними в практичній діяльності, ‒ наголосив Оскар Шестак, додавши, що учасники навчились аналізувати стан справ, розробляти підходи до реалізацій плану дій, приймати швидкі, якісні рішення, прогнозувати ситуації. А це – сприятиме розвитку громад та оновленню власного творчого потенціалу.

Відтак Михайло Рівіс та Оскар Шестак виконали приємну місію і вручили сертифікати про успішне завершення всіх трьох етапів навчання в Академії лідерства в рамках програми транскордонної співпраці органів місцевого самоврядування Угорщини та України.

Виконавчий апарат облради