25 вересня 2021

Михайло Рівіс: Цьогоріч Край Височина планує виділити для реалізації спільних проектів на Закарпатті близько 6 млн.грн.

П’ятниця, 22 лютого 2019, 16:57

На Закарпатті з робочим візитом перебуває делегація Краю Височина Чеської Республіки, яку очолив голова Крайового уряду, президент благодійного фонду «ВіЗа», член Постійної конференції Зденєк Кадлец.

Мета візиту – огляд проектних пропозицій нашої області для подальшої співпраці у 2019 році. У складі делегації: депутати фракції, члени Сталої конференції та координатор співпраці Закарпатської області й Краю Височина – Катерина Свободова. Також у поїздці беруть участь представники міста Хотєборж.

Програма перебування делегації на Закарпатті досить насичена. Відповідно до неї, чеські гості разом із керівниками Тячівського, Хустського, Свалявського, Іршавського, Воловецького, Перечинського районів та м. Мукачева оглянули низку пропонованих інвестиційних проектів, серед яких – реконструкція, капітальні ремонти будівель і дахів ДНЗ, НВК, амбулаторій загальної практики сімейної медицини, їх енергозбереження та утеплення тощо.

Поважних гостей зустрічали та супроводжували голова Закарпатської облради Михайло Рівіс, керівники органів місцевого самоврядування краю та депутати облради.

Михайло Рівіс, підсумовуючи візит на Хустщину, сказав:

– Співпраця Закарпаття з Краєм Височина триває вже одинадцятий рік і успішно розвивається. За цей період зреалізовано в нашій області спільних проектів на суму понад 80 млн. грн. До сьогоднішнього дня Хустщина не була настільки активно задіяна до цієї співпраці. Зі спільної ініціативи народного депутата України Валерія Лунченка та депутата облради Мирослава Білецького, я запросив колег із Височини в Хустський район, щоб оглянути кілька перспективних для співпраці об’єктів. Торік ми розпочали співпрацю тут і, маючи позитивний досвід, вирішили її розвивати. Нині запропоновано нашим партнерам для огляду 4-5 об’єктів, на які передбачається залучити інвестиційні кошти Височини близько 2-2,5 млн. грн. З нашого боку для співфінансування проектів буде виділено частину коштів, в співвідношенні 50/50, з обласного та районного бюджетів. Якщо у ході співпраці наші партнери відберуть більше об’єктів, то Валерій Валерійович пообіцяв залучити кошти з державного бюджету. Але я сподіваюсь, що ми осилимо це на регіональному рівні.

В пріоритеті для співпраці нами розглядаються об’єкти соціальної сфери, куди найчастіше звертаються люди, і які першочергово маємо привести до євронорм, задля їх добра та комфорту. Фактично співпраця з чеськими партнерами націлена саме на це, на користь громади краю. Надіємося, що теперішній їхній візит також буде успішним. Їхні враження, думки щодо оглянутих у ході робочого візиту об’єктів додають впевненості в цьому. У цілому на цей рік Край Височина планує виділити для реалізації спільних проектів на Закарпатті близько 6 млн. грн. Крім того, 1 млн. грн. чеські партнери виділяють на реалізацію м᾽яких проектів, які також матимуть шанс на реалізацію.

Джерело (https://youtu.be/rJqPpBArASo)


На головну  Мапа   e-mail: admin@zak-rada.gov.ua Вгору