Михайло Рівіс: У депутатських запитах – назрілі актуальні проблеми громад Закарпаття

Print Friendly, PDF & Email

У Звіті  голови Закарпатської облради 7-го скликання  Михайла Рівіса «Про роботу облради за період із грудня 2018 року до грудня 2019 року», який розглянуто на 17-й сесії облради,  йдеться серед іншого і про депутатські запити, а таких  підтримано у сесійній залі ˗ 70. У них відображені назрілі актуальні проблеми громад Закарпаття та  скеровані до місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, до керівників правоохоронних структур для розгляду й вирішення на користь громад. Цей показник зріс на 75 відсотків у порівнянні з аналогічним періодом роботи ради минулого скликання.

Про хід виконання депутатських запитів – у додатку № 4 до згаданого  Звіту.  Більшість із них стосується ремонту автодоріг державного і місцевого значення краю, вжиття невідкладних заходів із забезпечення сталого функціонування ЗОКП «Міжнародний аеропорт «Ужгород»,  реконструкції об’єктів соціально-культурної  сфери та освітніх закладів, облаштування прикордонної інфраструктури, історичних пам’яток архітектури та ін. Були серед і визначального напрямку, що сприяють інвестиційній і  туристичній привабливості Закарпаття. До прикладу,  на виконання відповідного депутатського  запиту Дениса Мана  в області  реалізуються проекти: «Розвиток туристичної інфраструктури Закарпатської області через покращення навігаційних елементів та встановлення туристичних стоянок», «Розвиток інфраструктури у сфері туризму і рекреації Закарпаття шляхом реставрації пам’ятки архітектури національного значення – Невицького замку», пілотний проект з будівництва кемпінгу для туристичних автобусів і автомобілів на дорозі «Київ – Чоп» та/або «Мукачево-Рогатин», обговорюється питання щодо оголошення територій с. Шаян та с. Поляна, а також   Берегівського району курортними зонами,  впроваджуються інші тематичні ініціативи.

З усіх заявлених депутатських запитів виконавцями надано компетентні та аргументовані відповіді обласним обранцям.

Слід зазначити, що двічі упродовж року, як і передбачено, на пленарних засіданнях облради проведено інформування про результати роботи органів прокуратури на території Закарпатської області у 2018 році та у І півріччі 2019 року. Також було заслухано інформацію Головного управління Національної поліції в Закарпатській області «Про стан законності, боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку на території Закарпатської області за 2018 рік».

Враховуючи суспільний резонанс, 4 квітня 2019 року на пленарному засіданні 14-ї сесії обласної ради депутати, насамперед, обговорили ситуацію щодо автодороги державного значення «Мукачево – Рогатин» та доручили голові облради звернутися до компетентних органів з приводу невідкладного врегулювання критичної ситуації, що призвела до блокування цієї важливої автомагістралі Закарпатської області.

«Обласна рада і надалі активно продовжує свою діяльність, спрямовану на:підвищення ефективності регіонального та місцевого самоврядування; посилення (поглиблення) потужностей транскордонної співпраці та залучення додаткових коштів для розвитку регіону; посилення контролю за виконанням ухвалених рішень обласної ради та наданих законами України повноважень;продовження моніторингу виконання та фінансування усіх чинних обласних програм для  запровадження комплексного підходу до вирішення проблемних питань у різних галузях;консолідацію зусиль представницької гілки влади та ділове партнерство з органами виконавчої влади задля поліпшення добробуту людей;розширення взаємодії з громадськістю для узгодження позицій і визначення ефективних шляхів суспільно-політичного та соціально-економічного розвитку області; забезпечення прозорості й відкритості у діяльності», – наголошується в документі.

Виконавчий апарат облради