Михайло Рівіс: В умовах медичної реформи кожен керівник медзакладу має бути менеджером

Print Friendly, PDF & Email

У малому залі облради відбулася нарада із керівниками медичних закладів області щодо готовності їх до контрактування у рамках проведення медичної реформи.

Участь у нараді взяли: голова облради Михайло Рівіс, голова постійної комісії облради з питань охорони здоров’я Роман Шніцер та заступник голови комісії- Василь Скрип, директор департаменту охорони здоров’я ОДА Єлизавета Біров, очільники медустанов краю.

Наголошувалося, що із 1 квітня стартує другий етап медичної реформи.  Тож медзаклади, які надають спеціалізовану медичну допомогу, обов’язково повинні зареєструватися в електронній системі охорони здоров’я, комп’ютеризуватися та змінити юридичну форму – із бюджетних установ перетворитися на комунальні. А також – зареєструвати пакети медичних послуг, які надаватиме заклад.

Саме на цьому питанні і було сконцентровано увагу присутніх на нараді. Мовилося про те, що заклади охорони здоров’я до 1 квітня повинні мати «закріплені» за собою переліки медичних послуг і лікарських засобів, які необхідні для надання таких послуг, в межах певного виду медичної допомоги.

За інформацією керівників закладів охорони здоров’я, наразі майже усі намагаються зареєструвати такі пакети на смарт-платформі та укласти договір із НСЗУ, однак отримати позитивні відповіді від служби вдається не усім. Також наголошувалася про обов’язкове ліцензування лікарів.

Василь Скрип,  генеральниий директор Центру легеневих хвороб та Роман Шніцер, керівник обласної дитячої лікарні поінформували про спеціалізацію своїх лікарень, отримані ліцензії, про пакети послуг та порушували питання про належне фінансування закладів. Також говорили про необхідну співпрацю та складання договорів між різними медичними установами краю.

Інші керівники – Обласної клінічної інфекційної лікарні, Обласного клінічного шкірно-венерологічного диспансеру, станції переливання крові та ін. – вкрай стурбовані можливою ситуацією у медичній галузі у випадку неконтрактування окремих з НСЗУ.

Уважно вислухавши інформації присутніх, Єлизавета Біров наголосила, що у поточному році заклади охорони здоров’я другого і третього рівнів повинні приєднатися до програми медичних гарантій з 1 квітня 2020 року, лікарі повинні мати  ліцензії, а медичні установи фінансуватимуться за новими правилами. Усе для  того, щоб запобігти нераціональному використанню бюджетних коштів. А також зауважила, що на кінець поточного кварталу не повинно бути жодної заборгованості в медустановах.

Керівник санаторію «Малятко» Галина Мороз розповіла про вжиті заходи із впровадження медреформи у закладі. Насамперед, проведено реєстрацію на смарт-платформі, подано два пакети про надання медпослуг на затвердження тощо. Наразі через отримані зауваження вирішують питання щодо покращення медичного обладнання.

Михайло Рівіс зосередив увагу присутніх на тому, що зараз керівники медичних установ повинні дбати про надання населенню краю належних послуг і провадити реформу. Тож завдань чимало. Він  наголосив на тому, що кожен керівник в умовах впроваджуваної реформи має бути  менеджером, шукати альтернативні шляхи фінансування. «Налагоджуйте співпрацю з іншими медичними установами, щоб наповняти свої бюджети. Адже без такої синергії вам буде важко реформуватися. Генеруйте свої ідеї, плануйте роботу закладу, розширюйте послуги. Депутати  обласної ради  готові розглянути ваші пропозиції щодо співпраці та вжити усі необхідні заходи у межах повноважень», – наголосив очільник облради.

Відтак керівники медзакладів отримали «домашнє» завдання – тиждень для уточнення та затвердження пакетів для надання медичних послуг.

Пресслужба облради