- Закарпатська обласна рада - https://zakarpat-rada.gov.ua -

Михайло Рівіс взяв участь у засіданні робочої групи з розроблення проекту Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період 2021-2027 років

[1]Сьогодні, 22 травня, в сесійній залі облради відбулося засідання робочої групи з розроблення проекту Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період 2021-2027 років та плану заходів з її реалізації.

Участь у засіданні взяли: голова обласної ради Михайло Рівіс, директор департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації, депутат облради Денис Ман, державний експерт із питань планування регіонального розвитку Мінрегіону України Станіслав Зубко, голова профільної комісії облради з питань розвитку бізнесу, виробничої інфраструктури, банківської діяльності та інвестицій Андрій Андріїв, депутати облради ‒ Андрій Шекета та Андрій Вишняк, а також керівники органів місцевого самоврядування краю та виконавчої влади на місцях, провідні експерти, науковці, представники бізнесу та громадськості.

У своїй промові Михайло Рівіс наголосив на важливості цього документу, який сприятиме соціально-економічному розвитку області на наступні 5 років та стане основою для розробки інших програм і проектів з питань збалансованого розвитку всієї території краю. Відтак зазначив, що керівництво області має бачення стратегічних цілей. Серед таких – реалізація туристичного та рекреаційного потенціалу Закарпаття, яке за туристичною привабливістю в лідерах на теренах України. Тому треба вивчити інфраструктурні та інші потенціали краю, аби сформувати чітке уявлення розвитку всієї туристичної сфери. Якщо є бачення розбудови, наприклад, альтернативної енергетики в області , то це також повинно бути відображено в генеральному її документі. Як і побудова чи розбудова автошляхів. Тоді нам не доведеться обговорювати з Укравтодором кожен проблемний відрізок автодороги. Інакше ми знову ризикуємо опинитись у цьогорічній ситуації, за якої на половині автодоріг їздити було практично неможливо. Тому нам потрібна також стратегія розвитку автодоріг і державного, і місцевого значення, які відтак мають бути включені у напрям стратегічної цілі Регіональної стратегії розвитку Закарпаття. Це відтак допоможе розбудовувати інші дотичні та суміжні галузі, замінювати старі цілі на більш актуальні, виходячи з вимог сьогодення.

На переконання Михайла Михайловича, важливо виокремити в документі цільове використання коштів регіонального розвитку, які повинні йти не на заміну вікон у соцзакладах (для цього винайти інші джерела фінансування), а на розбудову краю. Це фінансовий інструмент і нам слід навчитись використовувати його за призначенням.

Скажімо, для нас на сьогодні стратегічно важливо розбудувати дві дороги. Одна ‒ зв’яже населені пункти, зокрема Хащованю Львівської та Верхній Студений Закарпатської областей. Інша – поведе на Драгобрат і дасть нове життя цьому важливому туристично-рекреаційному комплексу. Ми бачимо на прикладі сусідньої Івано-Франківської області, де відомий гірськолижний курорт «Буковель» дав поштовх для розвитку різних сфер та ініціатив. А тому, за словами М.Рівіса, ми повинні вивчити всі можливості, врахувати переваги, виклики та ризики, знайти сильні та слабкі сторони пропозицій, проаналізувати їх і тільки тоді сформувати чіткий план, оперативні цілі та завдання Регіональної стратегії. Не менш важливо робити це відкрито, прозоро, щоб краяни знали, що наукова і бізнесова спільноти, громадській Закарпаття бачать його розвиток саме таким шляхом, бо він принесе області процвітання, а людям – краще, заможніше життя.

На завершення М.Рівіс побажав робочій групі успіхів у роботі та цікавих ініціатив.

Відтак учасники наради жваво обговорили подальші кроки із розроблення проекту Регіональної стратегії розвитку Закарпаття на період 2021-2027 років та плану заходів з її реалізації, аналіз стратегічних документів, методику розроблення стратегії на засадах смарт-спеціалізації тощо. Відбулася також презентація та обговорення питань щодо напрямів роботи фокус-груп робочої групи, стратегічної екологічної оцінки та фінансової підтримки процедури розроблення цієї стратегії.

Прес-служба облради