15 жовтня 2019

Михайло Рівіс: Як голова обласної ради та співголова ЄОТС ТИСА докладу всіх зусиль, аби громади на місцях могли скористатися всіма можливостями та інструментами транскордонного співробітництва задля добра нашої країни

середа, 10 липня 2019, 17:30

Сьогодні, 10 липня, у ході роботи першого етапу міжнародної Академії-навчання керівників із питань транскордонного співробітництва  «Тренінг ТКС Угорщина – Україна», яка проходить у с. Яноші Берегівського району, із вітальними промовами до її учасників звернулися голова Закарпатської облради , співголова ЄОТС ТИСА Михайло Рівіс та голова Загальних зборів Саболч-Сатмар-Березької області (Угорщина), голова ЄОТС ТИСА Оскар Шестак.

Михайло Рівіс привітав учасників форуму на Закарпатті, подякував організаторам за величезний об’єм роботи та наголосив на важливості цього заходу. Адже тренінги відкривають нові можливості та сучасні інструменти гармонійного комплексного розвитку самоврядних громад з обох боків кордону. «Створюючи Європейське об’єднання територіального співробітництва
з обмеженою відповідальністю ТИСА (ЄОТС ТИСА), ‒ наголосив М. Рівіс, ‒ ми пройшли нелегкий шлях, адже Мінрегіон України не признавав тоді це об’єднання. Однак ми продовжували працювати в цьому напрямку. Торік було ухвалено Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо транскордонного співробітництва», в якому прописано важливий рядок щодо утворення об’єднання єврорегіонального співробітництва як форми транскордонного співробітництва зі статусом юридичної особи відповідно до національного законодавства держави. І вже сьогодні представники Мінрегіону України разом із нами ‒ в числі учасників нинішнього поважного форуму». Відтак Михайло Михайлович висловив переконання у тому, що досвід угорських партнерів із залучення грантових європейських коштів міжнародної технічної допомоги та досвід експертів Ради Європи, які ознайомлять у ході тренінгів із найкращими практиками транскордонного співробітництва, будуть корисними для голів міських рад, вищих посадових осіб, обраних представників органів місцевого самоврядування. «Найближчим часом ви, пройшовши тренінги на такому високому рівні, зможете у повну силу допомагати своїм громадам. Ясна річ, великих інфраструктурних проектів відразу не виграти, бо їм передують так звані «м’які» проекти, але в комунікації, підготовці проектно-кошторисної документації матимете відповідні знання, які отримаєте сьогодні. Як голова обласної ради та співголова ЄОТС ТИСА, докладу всіх зусиль, щоб ви могли скористатися всіма можливостями та інструментами, які дає нам життя, і реалізували їх у громадах задля добра нашої країни», ‒ наголосив М. Рівіс, побажавши від імені депутатського корпусу облради усім учасникам успішних навчань, нових знань, контактів та плідної праці на ниві самоврядування.

Оскар Шестак серед іншого наголосив, що Академія-навчання допоможе підсилити взаємовигідне партнерство між прикордонними регіонам двох братніх країн.

Відтак учасники тренінгу працювали в модулях, де знайомились між собою, проводили практичні вправи – індивідуальні та групові і ділились враженнями.

Виконавчий апарат облради