15 жовтня 2019

Михайло Рівіс: Якщо не завершимо до кінця цього року формування територій громад Закарпаття, то з наступного ‒ нам затвердять його за відповідною Методикою Кабінету Міністрів України

п`ятниця, 5 липня 2019, 14:42

Сьогодні, 5 липня голова обласної ради Михайло Рівіс спілкувався із кореспондентом телеканалу М-Студіо Тетяною Синько. Йшлося про децентралізацію та перспективний план формування територій громад Закарпатської області.

Михайло Рівіс коротко розповів, що децентралізація‒ це трудомістка робота, яка покликана перебудувати систему управління країною з передачею повноважень і фінансів на місця, що дасть змогу громадам самостійно ухвалювати рішення і відповідати за їх реалізацію. Ми проходимо цей шлях і він не є простим. Зрештою, нині успішні європейські країни проходили його десятиліттями.

Одним із інструментів втілення в життя цієї важливої реформи є курс на формування спроможних територіальних громад відповідно до ухваленого у лютому 2015 року закону “Про добровільне об’єднання територіальних громад”. Динаміка їх створення у цілому в країні позитивна.

Закарпатська область, на жаль, в цьому плані відстає. На сьогодні облдержадміністрація внесла в облраду проект рішення «Про схвалення Перспективного плану формування територій громад Закарпатської області». Він опублікований на сайті облради і всі мають змогу ознайомитись із ним. Зараз проходять консультації у депутатських групах і фракціях для того, аби врахувати всі слушні ініціативи краян, бо хто краще за людей знає, що є для них добре. Водночас відбуваються обговорення і консультації із фахівцями, районними, міськими, селищними та сільськими депутатами, громадськістю, опрацьовують усі побажання, зауваження та пропозиції. Все з тим, аби підготувати чіткий план дій, який нам виконувати разом. У ньому мають бути відображені всі сфери життєдіяльності області, починаючи від доріг, мостів і закінчуючи соціальною інфраструктурою. Ясна річ, що побажання всіх громад задовольнити не вдасться, бо ж сильний хоче об’єднуватися із сильним. І ніхто не хоче брати із собою “в таку дорогу” бідних сусідів. Наше завдання ‒ врахувати всі “за” і “проти” і винайти оптимальний варіант покриття всієї території краю об’єднанням спроможних громад. Як тільки він буде внесений у сесійний зал, депутати проголосують за нього. Чи на цю, липневу сесію, чи на наступну. Позаяк сьогодні люди зайняті більше виборами до парламенту.

Якщо це питання не завершимо до кінця цього року, то з наступного ‒ такий план нам затвердять за Методикою формування спроможних територіальних громад, що затверджена Кабміном України. І тоді вже можемо говорити скільки завгодно, що Кабмін не врахував специфіку Закарпаття і т.д. Прохання від Кабміну – не дробити громади, бо він не пропускатиме такі.

Після того, як буде об’єднано в області понад 50 відсотків таких громад, на райони, де не сформується жодної ОТГ, поширюватиметься механізм “білих плям”. Тобто, формування відбудеться відповідно до Перспективного плану розвитку області.

Та слід пам’ятати: місцеві громади, об’єднавшись, матимуть змогу брати на себе вирішення актуальних питань, залучати інвестиції та кошти міжнародних грандів, фондів, конкурсів, співпрацювати з бізнесом, а також залучати ресурси з місцевих, обласного, державного бюджетів. А депутати активно підтримуватимуть слушні місцеві ініціативи розвитку.

 

Виконавчий апарат облради


На головну  Мапа   e-mail: admin@zak-rada.gov.ua Вгору