- Закарпатской областной Совет - https://zakarpat-rada.gov.ua -

Михайло Рівіс: З кожним роком вага і статус «Закарпатських правових читань» зростає

В УжНУ проходить ювілейна Х Міжнародна науково-практична конференція «Закарпатські правові читання».

У її роботі беруть участь досвідчені науковці, молоді викладачі та студенти не тільки України, а й зарубіжжя. В частности,, Беларусь, Словакия, Чешская Республика, Венгрия, Румунії та Польщі.

Серед організаторів -Інститут законодавства Верховної Ради України, Західний регіональний науковий центр Національної академії правничих наук України, Жешувський (Польша) та словацькі Пан-Європейський і Трнавський університети, а також молодіжні спілки – Ліга студентів Асоціації правників України і Європейська асоціація студентів права.

Відкрив конференцію проректор з наукової роботи УжНУ Ігор Студеняк, який висловив переконання, що даний науковий форум дасть поштовх до розробки нових законодавчих ініціатив.

Голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс, Обращаясь к присутствующим, подякував організаторам за запрошення, привітав учасників форуму, побажав їм плідної роботи та відзначив, що з кожним роком вага і статус «Закарпатських правових читань» зростає, а нинішній захід (з огляду на велику кількість європейських науковців) підтверджує, що інтеграція України в ЄС відбувається не тільки у політичному, а й у науковому просторі.

Декан юридичного факультету УжНУ, професор Ярослав Лазур відзначив насамперед актуальність проблематики цьогорічних «Закарпатських правових читань» – це і питання національної безпеки, і проблематика Антитерористичної операції, і теми модернізації державного публічного управління, децентралізації та місцевого самоврядування та ін. Він також наголосив, що хотілося б не обмежуватися лише академічним обміном, а ще й активізувати співпрацю на рівні студентських організацій різних вищих навчальних закладів.

— Возможно, ця співпраця буде не тільки науковою і освітньою, а й матиме краєзнавчий, просвітницький характер. Надежда, за підсумками конференції нам вдасться реалізувати цей задум, — підсумував Ярослав Лазур.

«Закарпатські правові читання» працюватимуть до 21 Апрель, в рамках яких відбудеться низка секційних засідань, екскурсійних програм, а також участь у крайових фестивалях.

Пресс-служба Совета