13 липня 2020

Михайло Рівіс: Завдяки конструктивній співпраці обласної ради, облдержадміністрації, органів місцевого самоврядування вдається вирішувати важливі для краю питання

п`ятниця, 6 грудня 2019, 17:00

Сьогодні, 6 грудня, у приміщенні Свалявської райради відбулося виїзне засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради. Провів його очільник обласної ради Михало Рівіс.

Участь у заході взяли перший заступник голови облради Йосип Борто, керуючий справами виконавчого апарату облради Юрій Гузинець, голови постійних депутатських комісій облради: з питань бюджету – Василь Кошеля, з питань охорони здоров’я – Роман Шніцер, депутати – Денис Ман, Йожеф Баторі, Олександр Кеменяш, Антон Ліврінц, Василь Худинець,  керівники окремих управлінь виконавчого апарату облради, голови селищних і міських рад та ОТГ, дипломати, громадські діячі.

На правах господаря  голова Свалявської райради Мирослава Ливч привітала всіх із прийдешнім святом – Днем місцевого самоврядування. Після чого перейшли до розгляду питань порядку денного, куди  увійшли важливі для самоврядних громад питання. Зокрема, про дотримання фінансової дисципліни під час формування та виконання місцевих бюджетів; про стан реформування адміністративно-територіального устрою базового й районного рівнів у Закарпатській області;  про актуальні проблеми реформування медичної галузі в області, автономізації закладів охорони здоров’я у некомерційні комунальні підприємства, а також про участь територіальних громад краю у проєктах розвитку територій.

Предметно обговорили присутні  питання про дотримання фінансової дисципліни під час формування та виконання місцевих бюджетів, з якого інформував директор департаменту фінансів ОДА Петро Лазар. Посадовець звернув увагу на дотримання вимог Бюджетного кодексу України, зокрема  у частині термінів затвердження місцевих бюджетів – до 25 грудня. «Якщо ви затвердите бюджет 26 грудня, то це вже буде порушенням чинного законодавства», – наголосив він. І закликав провести такі зустрічі у районах із сільськими та селищними головами і спільно  «підтягнути» податки, знайти порозуміння між різними гілками влади та рухатись уперед.

Михайло Рівіс наголосив, що обласна рада та облдержадміністрація  об’єднують зусилля  для того,  аби допомагати  громадам вирішувати насущні питання, які їх хвилюють. Саме «працюючи в цьому ключі, вдається вирішувати актуальні питання краю». «Тому  дійте і не ставте людей «на розтяжку», а робіть все для того, аби вони  не страждали, закладайте у бюджет, найперше, кошти на захищені  статті, щоб школярі мали тепло, освітяни – вчасно зарплату. Бо інакше, ситуація, яка склалася сьогодні із невиплатою зарплати  у дошкільних навчальних закладах Воловеччини,  повторюватиметься знову і знову. Перегляньте   затверджені  ставки місцевих податків і зборів та встановлення оптимальних їх розмірів,   своєчасне укладання договорів оренди  земельних ділянок комунальної власності, їх подальшу державну реєстрацію. Словом, джерела є, до них треба тільки підійти по- господарськи», ‒ наголосив М.Рівіс.

Не менш активно обговорили члени Координаційної ради  питання реформування адміністративно-територіального устрою базового й районного рівнів у Закарпатті, з якого детально інформував та дав вичерпні відповіді на всі питання  керівник управління містобудування та архітектури ОДА Микола Пігуляк. Наголошувалось, що вдалося  розблокувати  процеси децентралізації з утворення об’єднаних територіальних громад. Підтвердженням цього є схвалений на пленарному засіданні 16 сесії облради  Перспективний  план формування територіальних громад Закарпаття. Однак уряд не включив   8 ОТГ із 60 поданих на затвердження. Було проведено засідання міжвідомчої робочої групи, яка погодила розпорядження КМУ із зауваженнями про включення відхилених ОТГ до  Перспективного плану.

Про актуальні проблеми реформування медичної галузі в області, автономізацї закладів охорони здоров’я в некомерційні комунальні підприємства розповіли заступник директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Іван Гуштан та голова постійної комісії облради з питань охорони здоров’я Роман Шніцер. Наголошувалось, що запровадження розпочатих змін у сфері охорони здоров’я триває і вони позитивні.  У 2020 році вони стосуватимуться   вторинної  медицини. Місцеві органи влади здійснюють важливу роль як власники закладів, отже, необхідний подальший політичний діалог та узгодження децентралізованих ролей і пріоритетів національної політики в галузі охорони здоров’я.   Про участь територіальних громад краю у проєктах розвитку територій вістувала  менеджер Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон – Карпати Україна» Ірина Луцюк.

Із кожного  питанню  порядку денного було ухвалено  відповідні рішення.

На завершення  Михайло Рівіс  привітав усіх із  прийдешнім  Днем місцевого самоврядування. Адже це свято тих, хто своєю працею зміцнює народовладдя в країні та її європейський вектор розвитку. Відтак побажав усім міцного здоров’я, успішних проєктів, здійснення всіх планів заради добра громад і миру на рідній землі та окремим із них вручив Грамоти Української асоціації обласних і районних рад,  відзнаки облради.

Виконавчий апарат облради