Михайло Рівіс зустрівся з Генеральним консулом Республіки Польща у Львові

Print Friendly, PDF & Email

Сьогодні, 4 серпня, голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс  зустрівся із Генеральним консулом Республіки Польща у Львові Елізою Дзвонкєвіч, яка перебуває з робочим візитом на Закарпатті.

Еліза Дзвонкєвіч очолила дипломатичне відомство у Львові  минулорічної осені: 28 жовтня заступник директора департаменту консульської служби МЗС України Валерій Лобач і  заступник посла РП в Україні Міхал Ґєрґоня вручили   їй  дозвіл на виконання консульських функцій. Тож сьогодні Еліза Дзвонкєвіч приїхала в наш край уперше.

У ході перемовин очільник облради подякував поважній гості  за візит,  побажав їй успіхів у роботі. Та відзначив співпрацю Закарпаття із Підкарпатським воєводством Польщі й щиру дружбу з його Маршалеком  Владиславом Ортилем. При цьому підкреслив, що хотів би, аби співробітництво набирало обертів, ставало динамічнішим. Відтак коротко інформував про багатий природно – ресурсний, рекреаційний, інноваційний та інвестиційний потенціал Закарпаття, розповів про потужний автомобільний кластер  у  нашій області та  її багатопрофільний туризм,  етнокультурне розмаїття. Наголосив на пріоритетності транскордонного співробітництва в діяльності облради. У цьому контексті Польща є важливим стратегічним партнером нашого краю і співпраця з її самоврядними громадами тільки   зміцнює дружбу двох  народів та добросусідські відносини.  “Найактуальнішим залишається питання побудови  пункту перетину «Лубня-Волосате» на кордоні із Польщею, який сполучатиме природоохоронні території Ужанського і Бещадського національних парків і відповідно дасть змогу активізувати подорожі туристів, розвивати ділові і культурні зв’язки. Про це йдеться  на різних рівнях і зустрічах не один десяток років, але така  приваблива пропозиція, на  жаль,  не втілена на практиці донині”, – мовив М.Рівіс, додавши, що  українська сторона давно готова до реалізації цього задуму.

Розповів Михайло Михайлович і  про реалізацію спільного масштабного проєкту трьох областей -Львівської, Івано-Франківської і Закарпатської під назвою  «Мале Карпатське коло», який  має на меті  розбудувати сучасні дороги  і зробити центральну частину Українських Карпат доступною та безпечною. За його словами, у рамках проєкту можна у перспективі розширити інфраструктурне коло, доповнивши  напрямком до Ужанського і Бещадського національних парків. І це було б круто. Також поділився своїм баченням щодо доцільності розробки  концепції  європейського сприйняття, де Закарпаття, враховуючи його географічне та геополітичне розташування,  активну участь у  європейських програмах і грантах, могло  б стати  показовим регіоном України, де успішно діють європейські ініціативи та інструменти, що наближають життя співвітчизників  до євростандартів.

Дипломатка подякувала за теплий прийом, пообіцяла приїздити в наш край частіше, висловила готовність сприяти пожвавленню співпраці і контактів між партнерськими регіонами двох братніх  країн. «Ми докладатимемо максимум зусиль, аби  співпраця між нашими громадами активізувалася, намічені проєкти втілювалися, дружба між народами міцніла», – мовила Еліза Дзвонкєвіч.

Пресслужба облради