29 вересня 2020

Михайло Рівіс провів офіційну зустріч із новопризначеним Генеральним консулом Словацької Республіки

Четвер, 10 вересня 2020, 11:03

Сьогодні, 10 вересня, голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс провів робочу зустріч із новопризначеним Генеральним консулом Словацької Республіки в м.Ужгород Паволом Панісом.

Участь у зустрічі взяв перший заступник голови облради Йосип Борто.

Ішлося про зміцнення взаємозв´язків у рамках транскордонного співробітництва двох братніх країн та поглиблення співпраці  між партнерськими регіонами з реалізації  освітніх, культурних та економічних ініціатив.

Михайло Рівіс найперше привітав консула із призначенням на відповідальну посаду, побажав успіхів у праці.   Відтак серед іншого  зазначив, що «українська та словацька сторони нарешті узгодили надважливе для розвитку Міжнародного аеропорту «Ужгород» питання – аеронавігації, що розташований поблизу  кордону зі Словаччиною та вимушений приймати і відправляти літаки, використовуючи її повітряний простір. 24 вересня Президент України відбуде з робочим візитом до Словаччини  і маємо надію, що буде підписана міжурядова угода про спільне використання повітряного простору», – наголосив М.Рівіс. Та озвучив цікаву ініціативу – облаштування спільного українсько-словацького аеропорту, як то є  між Францією та Швейцарією, яка не є членом Євросоюзу. «Це буде надзвичайно комфортно і зручно як  для туристів  Словаччини, так і України. Тим більше, що це час підготовки  конкурсних  проєктів на 2021 рік  транскордонного співробітництва у рамках програми Європейського інструменту сусідства та партнерства “Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна” і можна скористатися такою можливістю щодо спільного аеропорту. Досвід участі  у грантових  проєктах та успішних перемог  Закарпатська облрада  має чималий.  Звичайно, також треба докласти максимум зусиль для того, аби осучаснити КПП на державному українсько-словацькому кордоні та пришвидшити їх пропускну здатність. Вантажівки стоять у довгих та виснажливих чергах.  Годинами змушені чекати і туристи.   Від цього втрачають обидві сторони»,– мовив  М.Рівіс та порушив інші актуальні питання співпраці.

Йосип Борто підтримав голову облради та наголосив, що справді пріоритетним напрямком діяльності облради є транскордонне співробітництво, в рамках якого Закарпаття має низку взаємовигідних партнерських зв’язків та зреалізованих проєктів. Найбільш продуктивні із Угорщиною та Чехією.  Тож треба сприяти динамічнішому розвитку українського-словацького партнерства. Йосип Йосипович також презентував Закарпаття, де  в мирі і злагоді проживають різні нації і народності. «І так буде завжди, хай якими б виклики не були, бо на цій землі від діда-прадіда шанують традиції, культуру, звичаї всіх, хто населяє наш край і в цьому одна із запорук нашої унікальності», – наголосив Йосип Йосипович.

Консул подякував за теплий прийом та зазначив, що  Україна  – надійний партнер і щирий друг Словаччини, тож почувається він на Закарпатті як удома: гарна природа, освічені, працьовиті люди, чимало з яких трудиться у Словаччині у різних сферах, де зарекомендували себе з найкращого боку. Він запевнив у підтримці обговорюваних ініціатив, які назвав перспективними,  поділився планами на найближчий період. Зокрема, провести спортивну акцію  в Ужгороді, в якій матимуть змогу взяти участь діти різних національностей, і разом не тільки змагатися, а й пізнавати культури та традиції один одного.

Пресслужба облради