28 Сентябрь 2020

Михайло Рівіс провів офіційну зустріч із новопризначеним Генеральним консулом Словацької Республіки

Четверг, 10 Сентябрь 2020, 11:03

Сегодня, 10 Сентябрь, голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс провів робочу зустріч із новопризначеним Генеральним консулом Словацької Республіки в м.Ужгород Паволом Панісом.

Участь у зустрічі взяв перший заступник голови облради Йосип Борто.

Ішлося про зміцнення взаємозв´язків у рамках транскордонного співробітництва двох братніх країн та поглиблення співпраці між партнерськими регіонами з реалізації освітніх, культурних та економічних ініціатив.

Михайло Рівіс найперше привітав консула із призначенням на відповідальну посаду, побажав успіхів у праці. Відтак серед іншого зазначив, що «українська та словацька сторони нарешті узгодили надважливе для розвитку Міжнародного аеропорту «Ужгород» питання – аеронавігації, що розташований поблизу кордону зі Словаччиною та вимушений приймати і відправляти літаки, використовуючи її повітряний простір. 24 вересня Президент України відбуде з робочим візитом до Словаччини і маємо надію, що буде підписана міжурядова угода про спільне використання повітряного простору», – наголосив М.Рівіс. Та озвучив цікаву ініціативу – облаштування спільного українсько-словацького аеропорту, як то є між Францією та Швейцарією, яка не є членом Євросоюзу. «Це буде надзвичайно комфортно і зручно як для туристів Словаччини, так і України. Чем больше, що це час підготовки конкурсних проєктів на 2021 рік транскордонного співробітництва у рамках програми Європейського інструменту сусідства та партнерства «Румыния Венгрия Словакия Украина» і можна скористатися такою можливістю щодо спільного аеропорту. Досвід участі у грантових проєктах та успішних перемог Закарпатська облрада має чималий. Звичайно, також треба докласти максимум зусиль для того, аби осучаснити КПП на державному українсько-словацькому кордоні та пришвидшити їх пропускну здатність. Вантажівки стоять у довгих та виснажливих чергах. Годинами змушені чекати і туристи. Від цього втрачають обидві сторони»,– мовив М.Рівіс та порушив інші актуальні питання співпраці.

Йосип Борто підтримав голову облради та наголосив, що справді пріоритетним напрямком діяльності облради є транскордонне співробітництво, в рамках якого Закарпаття має низку взаємовигідних партнерських зв’язків та зреалізованих проєктів. Найбільш продуктивні із Угорщиною та Чехією. Тож треба сприяти динамічнішому розвитку українського-словацького партнерства. Йосип Йосипович також презентував Закарпаття, де в мирі і злагоді проживають різні нації і народності. «І так буде завжди, хай якими б виклики не були, бо на цій землі від діда-прадіда шанують традиції, Культура, звичаї всіх, хто населяє наш край і в цьому одна із запорук нашої унікальності», – наголосив Йосип Йосипович.

Консул подякував за теплий прийом та зазначив, що Україна – надійний партнер і щирий друг Словаччини, тож почувається він на Закарпатті як удома: гарна природа, освічені, трудолюбивый народ, чимало з яких трудиться у Словаччині у різних сферах, де зарекомендували себе з найкращого боку. Він запевнив у підтримці обговорюваних ініціатив, які назвав перспективнимиподілився планами на найближчий період. В частности,, провести спортивну акцію в Ужгороді, в якій матимуть змогу взяти участь діти різних національностей, і разом не тільки змагатися, а й пізнавати культури та традиції один одного.

Пресслужба облради


Дома  Карта   электронной почты: admin@zak-rada.gov.ua Вверх