20 жовтня 2020

Михайло Рівіс: Серед життєво важливих невідкладних ініціатив депутатського корпусу  облради – вагома підтримка пацієнтів та медичної спільноти  в умовах пандемії

Субота, 17 жовтня 2020, 08:08

Підтвердженням цьому є позиція обласних обранців 7-го скликання у звʼязку із запровадженням із 12 березня 2020 року в Україні надзвичайної ситуації та карантинних обмежень з питання поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19. Більшість заходів, що здійснювалися і тривають досі обласною радою або за її участю, було переведено в онлайн-режимі. Тим не менше, обласні обранці за потреби вирішення нагальних питань щодо забезпечення життєдіяльності краю та його жителів збиралися у сесійній залі, брали участь у засіданнях Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій в Закарпатській області, а також у роботі Регіонального штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, оперативного штабу із запобігання та протидії поширенню на території Закарпаття коронавірусу та у роботі госпітальної ради при ОДА.

В онлайн режимі  проведено також декілька засідань Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради щодо ситуації, шляхів протидії поширенню інфекції та дотримання в області вимог карантинного режиму. З огляду на складні події, пов’язані із поширенням цієї недуги, обласна рада була ініціатором об’єднання влади, бізнесу, небайдужих людей для вжиття необхідних заходів, аби підвищити готовність області до боротьби з нею, на забезпечення усім необхідним лікарень, визначених для прийому пацієнтів із ознаками гострих респіраторних захворювань.

З цією метою з початку 2020 року проведено три позачергові засідання облради (11 лютого, 18 березня, 5 травня) та ухвалено низку невідкладних рішень, спрямованих на підтримку заходів із охорони здоровʼя і цивільного захисту у рамках протидії поширенню пандемії.  І на чергових пленарних засіданнях обласної ради, які відбулися 16 липня і 1 жовтня 2020 року, цим важливим питанням захисту краян також було приділено суттєву увагу.

Так, у  терміновому порядку депутати обласної ради  виділили 153 млн 749,1 тис. грн на заходи щодо боротьби із коронавірусом із капітальних видатків регіональних програм, залишків медичної субвенції та перерозподілу інших видатків, внісши відповідне коригування до обласного бюджету на 2020 рік, а також  зміни до профільних програм, заходи яких націлені на боротьбу з пандемією та містять інші соціальні складові.

Серед невідкладних питань сьогодення, які підтримані обласною радою у цей час, є: запуск лабораторії Закарпатського обласного Центру профілактики та боротьби із СНІДом для визначення захворювання краян на коронавірусну інфекцію; харчування лікарів, які задіяні до вахтової праці в базових лікарнях краю; ліквідація наслідків буревію та інші важливі ініціативи. Зокрема, звернення до керівників усіх релігійних конфесій області з приводу ситуації навколо епідемії та до вищих органів влади з питань додаткових заходів із підтримки платників податків на період запровадження карантину і про негайне відновлення Державної санітарно-епідеміологічної служби України.

–Загалом позачергові засідання ради засвідчили, що коли йдеться про вирішення важливих економічних і соціальних питань, реалізацію як загальнодержавних, так і прийнятих регіональних програм, депутатський корпус обласної ради завжди знаходить спільну мову і тісно співпрацює з усіма гілками влади задля розвитку краю та на благо громад, – зазначає очільник облради М. Рівіс. І вважає, що й надалі важливими складовими для місцевого самоврядування та виконавчої влади повинні залишатися відповідальні питання, спрямовані на соціальний захист закарпатців та боротьбу із захворюваністю на коронавірус в області, а також на реалізацію заходів з виведення основних галузей області зі стану наслідків пошесті.

Пресслужба облради