Михайло Рівіс відкрив пленарне засідання 19-ї сесії

Сьогодні, 1 жовтня, голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс відкрив пленарне засідання 19-ї сесії облради VII-го скликання, якою депутатський корпус завершує свою діяльність.

У залі – 52 депутати, а також голова облдержадміністрації Олексій Петров, голови окремих райрад та РДА, керівники правоохоронних і контролюючих органів, департаментів ОДА.

Традиційно присутні вшанували хвилиною мовчання памʼять воїнів, які загинули під час бойових дій на Сході України, загиблих в авіакатастрофі в Харківській області, а також відомого закарпатця, академіка НАН України, директора Інституту електронної фізики Отто Бартоломійовича Шпеника, який відійшов у вічність цими днями.

Відтак головуючий акцентував увагу на важливих аспектах роботи ради, наголосивши, що « 1 грудня 2015 року – коли мені депутатський корпус виявив довір’я, обравши головою, я заявив, що хочу, аби на Закарпатті був мир і спокій, край розвивався. Саме навколо цих найважливіших чинників розвитку області разом з вами – ми об’єдналися і згуртувалися. Відтоді і до цих пір на порядку денному – збереження стабільності та громадської злагоди в регіоні, співпраця обласної ради з облдержадміністрацією, іншими суб’єктами, які беруть участь у розбудові краю. Депутатський корпус голосує за всі важливі для області рішення, органами влади здійснюються кроки, спрямовані на поліпшення соціально-економічної ситуації, реформи місцевого самоврядування та провадження децентралізаційних процесів в інтересах територіальних громад.

Хочу зазначити, що з початку діяльності нам довелося достойно витримати випробування, пов’язані з військовими подіями на сході країни. Ми спільно працювали і приймали необхідні рішення. Я хочу ще раз висловити вам всім за це подяку – за розуміння і підтримку», – мовив М.Рівіс та відмітив, що звітна інформацію про пророблену роботу облради за цю каденцію надіслано депутатам напередодні.

У звітному документі зазначається, що за період повноважень облради VII-го скликання, основною організаційно-правовою формою роботи якої є сесійна діяльність, станом на вересень 2020 року, проведено 18 сесій, які складалися із 35 пленарних засідань, одне з яких – позачергове. Крім цього, на вимогу дня також відбулося 5 позачергових сесій. Загалом від початку цієї каденції ухвалено 1810 рішень, тоді як у минулому, VІ скликанні, було прийнято 1373 рішення. Позачергові засідання ради засвідчили, що коли йдеться про вирішення важливих економічних і соціальних питань, реалізацію як загальнодержавних, так і прийнятих регіональних програм, депутатський корпус облради завжди знаходить спільну мову і це працює на розвиток краю та благо громад. Також за цей час підтримано 193 звернення обласної ради до центральних органів державної влади, що відображають позицію найвищого представницького органу області, враховуючи соціально-економічну ситуацію у країні. Цей показник зріс більш ніж у півтора рази, у порівнянні з аналогічним періодом роботи ради минулого скликання. Обласними обранцями підтримано 510 депутатських запитів із назрілих актуальних проблем громад Закарпаття, та скеровано для реагування у відповідні інстанції.

Тож головуючий ще раз подякував депутатському корпусу облради, виконавчій владі краю за ділову співпрацю і взаєморозуміння у вирішенні актуальних проблем області та працівникам ЗМІ, які постійно висвітлювали роботу обласної ради. «Сподіваюсь, що всі ми, кожен на своєму місці, і надалі будемо спільно працювати на благо територіальних громад Закарпаття, вирішувати найважливіші питання його соціально-економічного розвитку», – наголосив М.Рівіс, побажавши всім, хто виявив бажання знову кандидувати – успіхів, а виборцям – розібратись у виборчих новаціях.

Пресслужба облради