- Закарпатська обласна рада - https://zakarpat-rada.gov.ua -

Мирослав Білецький: Ми покликані дбати про інтереси нашого краю та його людей, відстоювати їх потреби на всіх рівнях

Напередодні другого пленарного засідання сьомої сесії облради (18.05.17) профільні комісії продовжили роботу з розгляду проектів рішень порядку денного. Зокрема, у першій половині дня вивчали матеріали сесії депутати постійної комісії з питань бюджету, яку очолює Василь Кошеля. В її роботі взяв участь голова обласної ради Михайло Рівіс. 

Крайові обранці уважно розглянули й обговорили ряд проектів рішень нових Програм та внесли зміни й доповнення до низки діючих. Найбільш жвава дискусія зав’язалася навколо проектів рішень щодо затвердження трьох проектів зон санітарної охорони свердловин Косонського родовища підземних вод Берегівського району, з яких доповідав директор департаменту екології Сергій Рішко. Депутати ставили прямі запитання щодо дотримання норм охоронних зон, наявності кваліфікаційних сертифікатів у проектантів і т.д. Михайло Рівіс заявив прямолінійно:

– Для того, аби обласну раду не звинуватили, що вона не дає комусь працювати в краї чи заважає його розвивати, вбачаю за доцільне створити робочу групу із залучення спеціалістів, представників місцевої влади  та разом із профільною комісією обласної ради  виїхати на місце і розібратись по суті, після чого провести засідання та напрацювати фахові рекомендації, які й ляжуть в основу рішення облради, – запропонував Михайло Рівіс. Його пропозицію  підтримали Мирослав Білецький, Олександр Ледида, Мікловш Товт та Василь Кошеля.

Вивчили депутати і ініціативу колеги Петра Добромільського щодо внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку Закарпатської області на 2017 рік та рекомендували відтермінувати її до спільного вироблення механізму реалізації ініціативи. Попутно цікавилися питаннями тендерів, зокрема в лісовій галузі.

– Закарпаття завжди було  лісопереробною галуззю, оскільки ми не маємо ні жита, ні пшениці. А в результаті наші переробники сьогодні завозять ліс для роботи з інших областей, – зауважив Олександр Ледида.

Його підтримав очільник облради, додавши:

– Насправді нині в Закарпатті той, в кого в підпорядкуванні  працює 300 осіб, не має доступу до місцевої лісосировини, тому з цим треба щось робити, – наголосив Михайло Рівіс і запропонував це питання вивчити, як слід, та прийняти ефективні рішення.

– Давайте це враховувати, адже ми покликані дбати про інтереси нашого краю та його людей, відстоювати їх потреби на всіх рівнях, бо краянам  і так живеться непросто, – підкреслив Мирослав Білецький.

Обговорили і рекомендації управління департаменту економіки Закарпатської ОДА включити до порядку денного пленарного засідання три питання: «Про затвердження рентної плати за заготівлю другорядних лісових матеріалів, здійснення побічних лісових користувань та використання корисних властивостей лісів області», «Про План заходів з реалізації у 2018-2020 роках Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період до 2020 року» та «Про порядок часткового відшкодування з обласного бюджету  відсоткових ставок за кредитами, залученими  суб’єктами малого і середнього підприємництва для реалізації інвестиційних проектів». Після предметної дискусії вирішили  останнє питання відправити на до вивчення.

– Тут матимемо реальний конфлікт інтересів, якому можна присвятити флешмоб, – констатував Михайло Рівіс.

Принципово обговорили депутати  й проекти рішень з майнових питань, заключних звітів з виконання регіональних програм за минулі роки та ін.

Усі зауваження їхні будуть обов’язково враховані, узагальнені і розглядатимуться на президії обласної ради.

Прес-служба Закарпатської облради