Мирослав Петрецький: “З початку війни в Україні нашим землякам допомагало понад 12 тисяч членів “Союзу українців Румунії”

Про це сьогодні у Бухаресті у рамках відзначення Дня української мови заявив румунський сенатор та голова “Союзу українців Румунії”. Він також додав, що 2300 членів Союзу українців Румунії (СУР) забезпечували переклад для українців, які втікали до Євросоюзу від війни. На всіх пунктах пропуску України з Румунією було сформовано пункти, у яких вони зустрічали українців та займалися їх поселенням та облаштуванням у Румунії та інших країнах ЄС. Також силами цієї організації до України доправлено понад 5000 тон гуманітарної допомоги. Більшість із членів СУР надали своє житло українцям та допомагали їх зустрічати і доправляти до місць тимчасового розташування.

До слова, завдяки ініціативі Миколи Петрецького, у Румунії було прийнято окремий закон, що регламентує відзначення Дня української мови.

“Будь-яка нація може існувати, лише зберігаючи свою культуру, традиції та мову. Свято рідної мови, святині нашого роду, є одним із найголовніших свят української громади у Румунії. Законом Румунії з 2018 року на нашій новій батьківщині втілили в життя давнє бажання українців, що тут проживають: можливість офіційно відзначати 9 листопада День української мови”, – розповів Петрецький.

Пресслужба Закарпатської обласної ради