Мирослава Ливч: «Районні ради можуть стати досконалою платформою для допомоги територіальним громадам…»

Сьогодні, 6 лютого, Українська асоціація районних та обласних рад провела робочу онлайн-нараду з актуальних питань діяльності районних рад. Участь у зустрічі узяла керуюча справами облради, депутатка облради Мирослава Ливч.

У ході зустрічі обговорили питання щодо: функціонування районних рад; нових правил перетину державного кордону громадянами України; проведення з’їзду Асоціації тощо.
Модерував нараду президент Асоціації Сергій Чернов.

Під час розгляду питання щодо подальшого функціонування Асоціації районних та обласних рад зазначалося, що про проведену роботу заплановано прозвітувати на з’їзді Асоціації, де також провести повне перезавантаження складу секретаріату, керівників правління і т.д.

Наголошувалося, що керівництвом УАРОР із початку повномасштабного вторгнення створено Координаційний центр територіальної оборони, у якому функціонують чотири штаби з таких питань: екології, духовенства, аграрного сектору та фіксації злочинів.

Коли зайшлося про нові правила перетину кордону, то Сергій Чернов зауважив, що Асоціація очікує роз’яснення від КМУ про механізми реалізації постанови від 27 січня 2023 року № 69 “Про внесення змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України”.

Принагідно він подякував обласним радам регіонів, які підтримують районні ради, адже в умовах війни ці інституції взяли на себе функції координування допомоги постраждалим громадянам. Зокрема, наголосив, що Закарпатська облрада разом із військовою адміністрацією зробили усе можливе, щоб край став справжнім хабом, де знайшли прихисток тисячі українців та релокувалися сотні підприємств.

У свою чергу Мирослава Ливч наголосила, що облрада і надалі підтримуватиме райради, позаяк це потужні майданчики для розвитку міжнародної співпраці та залучення інвестицій у громади. «Саме районні ради можуть стати досконалою платформою для допомоги територіальним громадам. Тут є Агенції регіонального розвитку, які зможуть здійснювати супровід у сфері проектного менеджменту тощо. Нині політика єдина – робити усе можливе для Перемоги України!», – наголосила посадовець облради та запропонувала з’їзд всеукраїнської організації провести у Закарпатті.

У ході наради представники районних і обласних рад надали слушні рекомендації щодо ефективного функціонування райрад та підтримали ініціативу проведення з’їзду Асоціації у поточному році.

Пресслужба Закарпатської обласної ради