Мирослава Ливч: «Забирати Закарпаття з карти регіональних лісових офісів ДП «Ліси України» — неприпустимо»!

Print Friendly, PDF & Email

Про це депутат і керуюча справами Закарпатської обласної ради Мирослава Ливч заявила під час зустрічі закарпатських лісівників з їхніми чеськими колегами у краї Височина.
 
Вона, зокрема, нагадала, що Постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.2022 №1003 «Про деякі питання реформування управління лісової галузі» запланована ліквідація обласних управлінь лісового та мисливського господарств, у тому числі і створення 9 міжрегіональних управлінь лісового та мисливського господарства. Закарпатське управління підлягає ліквідації, натомість створюється Західне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства (м. Львів), куди входитимуть Львівське, Закарпатське та Івано-Франківське обласні управління, на які планується покласти контролюючі функції, виписку лісорубних квитків тощо.
 
Також, згідно із зазначеною постановою, буде утворено державне спеціалізоване господарське підприємство «Ліси України» шляхом злиття усіх державних лісогосподарських підприємств і утворення 9 регіональних лісових офісів ДП«Ліси України». Отже, 158 лісогосподарських підприємств країни буде реорганізовано шляхом злиття в єдине – ДП«Ліси України», які будуть наділені господарюючими функціями на умовах філій з певним колом обмежень. У Закарпатській області під процес злиття підпадають 12 підприємств лісових господарств, діяльність яких буде координуватися через Карпатський регіональний офіс умісті Івано-Франківськ, куди входитимуть Закарпатська, Львівська та Івано-Франківська області.
 
На думку Мирослави Ливч, ігнорувати Закарпаття, площа земель лісового фонду якого складає 676 тис.га, лісистість якої складає 52% та є найбільшою в Україні більшою, — неприпустимо!
 
Саме тут сконцентровані найбільші в Україні деревні запаси цінних хвойних і твердолистяних порід, найбільший у державі річний поточний приріст деревини, який сягає 5 куб. м на один гектрар лісу. Лісова галузь в Закарпатті є бюджетоутворюючою. Всі державні лісогосподарські підприємства обласного управління є найбільшими платниками податків галузі області загалом.
К
рім того, з-поміж усіх областей України лише Закарпаття є учасником трьох програм прикордонного і транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства: INTERREG NEXT 2021-2027 «Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна»; INTERREG NEXT 2021-2027 «Румунія – Україна»; INTERREG NEXT 2021-2027 «Польща – Україна». Це дає також можливість державним лісогосподарським підприємствам обласного управління за рахунок міжрегіональної співпраці залучати додаткові кошти у розвиток лісової та деревообробної галузі регіону.
 
Враховуючи ці та ряд інших фактів, Мирослава Ливч та керівництво облради вважають за доцільне та просять додатково створити Закарпатський регіональний офіс ДП «Ліси України» в Ужгороді зі сферою координації 12-ти філій Закарпатської області (площа лісового фонду яких становить 585 тис. га). Відповідне звернення до керівництва лісової галузі України пропонується прийняти депутатам Закарпатської облради на сесії 3 листопада.
 
Стосовно досвіду чеських колег, то Мирослава Ливч зауважила, що зараз, коли в Україні йде реформування лісової галузі, є чимало кроків, які варто прийняти і використовувати в Україні. Однак, мова не йде про повне копіювання чеської реформи, оскільки самі лісівники Височини зізнаються, що не всі пункти реформи на сьогодні себе виправдали на 100%.
 
Пресслужба Закарпатської обласної ради