Мистецтво укріплює дружбу між народами

Print Friendly, PDF & Email

В Ужгороді урочисто відкрилася виставка, присвячена 30-річчю встановлення дипломатичних відносин між В’єтнамом та Україною. Вернісаж організували: Посольство В’єтнаму в Україні, Міністерство культури та інформаційної політики України, Національна спілка художників України, Комунальний заклад «Закарпатський обласний художній музей імені Й. Бокшая» Закарпатської обласної ради.
 
Основою концепції виставки-конкурсу «В’єтнам ‒ Україна» є репрезентація творів відомих українських художників, виконаних у різних видах та жанрах образотворчого мистецтва, які розкривають тему В’єтнаму та України.
 
Участь у відкритті виставки узяв виконувач повноваження голови Закарпатської облради Андрій Шекета, який передав вітання від депутатського корпусу облради митцям та організаторам виставки. «Незважаючи на те, що Україна зараз знаходиться у стані повномасштабної війни, культурна складова активно проводиться і є надзвичайно важливою. Мені надзвичайно цікава ця тема, бо В’єтнам для мене є не таким уже й далеким, як здавалося б.
 
Із дитинства пам’ятаю розповіді батька про цю країну, у якій він перебував та привіз звідти додому багато предметів інтер’єру», – зазначив Андрій Андрійович та поділився враженнями від побачених творів мистецтва. «Коли дивимося на картини, ми бачимо море, яке є і в Україні, гори, які є і в Україні, і працьовитих людей. Це значить, що у якій частині світу ми б не знаходилися, – усі ми люди схожі між собою. Закликаю закарпатців відвідати виставку, бо вона дуже класна», – підкреслив він.
 
А. Шекета також подякував Надзвичайному і Повноважному послу В’єтнаму в Україні Нгуєн Хонг Тхач за співпрацю та висловив сподівання, що мистецькі акції, які ознаменовують міжнародну дружбу, матимуть успіх у шанувальників сучасного українського мистецтва.
 
Окремим художникам організатори виставки вручили грамоти. Презентовані картини перебуватимуть у виставкових залах художнього музею протягом 3 тижнів та радуватимуть справжніх поціновувачів творів українських митців, які реалізували задум та наблизили нас до культури в’єтнамського народу.
 
Пресслужба Закарпатської облради