На базі Обласного будинку дитини створять міжнародний українсько-словацький реабілітаційний центр

Така ініціатива була озвучена, учора, під час відвідування закладу депутатами облради та словацькими партнерами. Наразі в Обласному будинку дитини, що у Сваляві проживають 97 діточок – це сироти та діти позбавлені батьківського піклування, окремі тут перебувають за згодою батьків. 34 дитини – евакуйовані зі Спеціалізованого будинку дитини м. Біла Церква.

Директор сиротинцю Володимир  Бейреш  розповів гостям про потреби дитячого закладу, зокрема, наголосив на необхідності облаштування  сенсорної кімнати на базі реабілітаційного відділення дитбудинку.  Така спеціалізована кімната допоможе у ефективному лікуванні дітей, які страждають на аутизм, психологічні та сенсорні розлади.

У ході спілкування присутні підтримали ініціативу щодо створення на базі закладу міжнародного українсько-словацького реабілітаційного центру, де зможуть реабілітуватися дітки від народження до 14 років.

Вчергове дитячий будинок відвідала і фахівець – фізіотерапевт Зузана Касціно,  яка висловила слушні пропозиції щодо організації такого центру та лікування маленьких пацієнтів.

Заступник голови Закарпатської ОВА, депутат облради Мирослав Білецький зазначив, що зараз у закладі є гостра потреба облаштувати сенсорну кімнату, оснащену спеціалізованим обладнанням для стимуляції систем сприйняття. Як стимулятор на органи чуття використовують звуки, світло і колір, запахи, масажні поверхні. Робота у такому приміщенні допоможе ефективно лікувати дітей.

Керуюча справами облради, депутатка облради Мирослава Ливч наголошує: «Спасибі словацьким партнерам за хороші ідеї та  увагу до наших діток. Як депутат обласної ради докладу максимум зусиль, аби обласний дитбудинок мав належні умови не лише для побутового та медичного обслуговування, але й щоб його вихованці отримували комплекс реабілітаційних заходів, які допоможуть малечі у фізичному та інтелектуальному розвитку».

Дитячий будинок також відвідали: депутат облради Едгар Токар, партнери зі Словаччини (м.Кошице) – представники вищого духовенства, керівництво словацького дипломатичного відомства у Закарпатті.

Пресслужба Закарпатської облради