На Берегівщині стартує проєкт будівництва сміттєсортувального заводу

Print Friendly, PDF & Email

У Закарпатській облраді пройшла розширена нарада щодо реалізації проєкту „ZeroWaste: Нуль відходів: теорія для всіх, практика для кожного у транскордонному регіоні” за участю голови облради Володимира Чубірка, першого заступника Андрія Шекети, представників ЄОТС ТИСА, громади Берегова та Берегівщини і дотичних до процесу структур Закарпатської ОВА.
 
Насамперед голова облради поінформував про підписання 21 грудня 2022 року Грантового контракту ЄС між СТС та ЄОТС ТИСА на загальну суму 5 555 555,56 євро та 28 грудня 2022 року — Окремого контракту між Міністерством енергетики Угорщини та ЄОТС ТИСА на суму 916 100 034 млн форинтів.
 
«Це стало можливим попри війну в Україні, завдяки нашій наполегливості та рішучим діям. Тож тепер маємо менше року для того, щоб побудувати сміттєсортувальний завод. Маємо також низку питань, у першу чергу юридичних, які нам слід вирішити у найкоротші терміни. Сьогоднішня нарада має слугувати обговоренню та прийняттю відповідних рішень», — звернувся до присутніх Володимир Чубірко.
 
Він також повідомив, що 19 січня в Ужгороді з цього питання очікується делегація з Угорщини, у т.ч. з Міністерства зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини (керівний орган Програми HUSKROUA), Спільного технічного секретаріату Програми та комітату Саболч-Сатмар-Берег. Також відбудеться виїзна нарада за участі представників Закарпатської ОДА/ОВА, Закарпатської обласної ради, Берегівської міськрайорганів, підрядників та технічного персоналу в село Яноші на місце будівництва сміттєсортувального заводу.
 
Із важливого присутні обговорили будівництво під’їзної дороги до сміттєсортувального заводу. Закарпатська обласна рада і Закарпатська ОВА шукатимуть можливості для забезпечення цього будівництва.
 
Обговорюється питання щодо укладання Договору щодо земельної ділянки, на якій буде проводитися будівництво.
 
Наступне питання — внесення змін до дозволу на будівництво сміттєсортувального заводу. Тендер проведений і визначена фірма (угорсько-український консорціум).
 
Наступний крок — реєстрація проєкту в Кабінеті Міністрів України. Далі — акредитація ЄОТС ТИСА як нерезидента в Директораті при Кабінеті Міністрів України.
 
Важливо, що у рамках реалізації проєкту буде створено комунальне товариство/асоціація, яка займатиметься утриманням заводу. Регламенти роботи заводу та асоціації буде розробить ЄОТС ТИСА.
 
У ході реалізації проєкту передбачається також створення веб-порталу поводження з відходами в Берегівському районі. Веб-портал постійно оновлюватиме контент. Ним керуватиме асоціація з управління відходами після завершення проекту.
 
Голова облради резюмуючи зустріч, висловив сподівання, що з 2024 року завод таки запрацює і що він стане не останнім на Закарпатті.
 
Пресслужба Закарпатської облради