23 серпня 2019

На часі – реформування органів місцевого самоврядування

п`ятниця, 28 березня 2008, 10:57

25 березня ц.р. у Ялті відбулося засідання Національної ради з питань взаємодії органів державної влади та органів місцевого самоврядування за участі Президента України Віктора Ющенка, Голови Верховної Ради України Арсенія Яценюка, представників Кабінету Міністрів та керівників регіональної влади нашої країни.
    Відкриваючи засідання Глава держави наголосив: «У рамках роботи Національної ради з питань взаємодії органів державної влади та органів місцевого самоврядування повинен з’явитися план реформування органів місцевого самоврядування».
    Президент підкреслив, що реформа органів місцевого самоврядування назріла давно. «Це ключ до нашого майбутнього прогресу».

Віктор Ющенко також закликав органи влади сконсолідуватися навколо даного питання, адже за його словами: «цю роботу жодна з гілок влади самостійно не зрушить».
    «Ми розпочинаємо нову співпрацю між органами державної влади та органів місцевого самоврядування», – також додав він.
    Звертаючись до представників органів місцевого самоврядування, Глава держави закликав їх бути провідною силою в цьому питанні, оскільки вони найбільш у ньому зацікавлені. За його словами, вже з 2009 року слід втілювати ті зміни, особливо на законодавчому рівні, «яких потребує час».
    Президент України у своєму виступі також заявив про необхідність провести реформу органів місцевого самоврядування до прийняття нової редакції Конституції України, щоб вона знайшла відображення в Основному Законі.
    Під час наради Віктор Ющенко наголосив на необхідності оптимізації відносин між центральними і місцевими бюджетами, зокрема, зазначивши: « У Бюджеті – 2008 нам треба дати відповіді на ці виклики».
    Глава держави вважає, що для ефективного вирішення цього питання, безперечно, необхідне проведення ефективної реформи місцевого самоврядування. Він при цьому особливо підкреслив, що дана тема не повинна розглядатися у політичному контексті.
    В.А. Ющенко упевнений, що реформування міжбюджетних відносин «оптимізує розвиток територій, дає шанси і посилає ті мотивації, які при централізованій системі ми ніколи не створимо».
    Звертаючись до присутніх на засіданні керівників місцевої виконавчої та представницької влади, серед яких були й голова облдержадміністрації Олег Гаваші та голова обласної ради Михайло Кічковський, Президент закликав усіх їх до активної і конструктивної роботи в цій темі. Щодо питань, які були розглянуті на Ялтинській нараді, Віктор Ющенко, зокрема, відзначив, що додаткового вивчення потребує тема передачі аеропортів України у державну власність, як це передбачено Концепцією державної цільової програми розвитку аеропортів України на період до 2020 року.
    На його переконання, у даному питанні «Повинні бути гармонізовані інтереси центральної і місцевої влади».
    Коментуючи підсумки засідання Національної ради з питань взаємодії органів державної влади та органів місцевого самоврядування голова обласної ради Михайло Кічковський зазначив, що учасники Ялтинської наради повернулися додому з почуттями оптимізму, налаштованості на конструктивну працю, спрямованої на досягнення конкретних результатів. В плані чіткої взаємодії та партнерської співпраці між керівництвом обох гілок місцевої влади в нашому краї, з упевненістю можу стверджувати, – немає ані штучних бар’єрів, ані амбітних намірів.
    Це, зокрема, наочно продемонструвало недавнє спільне виїзне засідання президії обласної ради, координаційної ради з питань місцевого самоврядування та колегії облдержадміністрації, яке ми недавно провели у Перечинському районі за активної участі й підтримки голів РДА та райрад, депутатів обласної ради та керівників профільних управлінь облдержадміністрації, про що докладно повідомлялося у центральних та обласних ЗМІ, сказав на завершення Михайло Кічковський.

Прес-служба обласної ради