На часі ще одне важливе питання – моніторинг якості атмосферного повітря

У ході третього пленарного засідання першої сесії Закарпатської обласної ради VIII скликання, депутати вирішили звернутися до Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Українського гідрометеорологічного центру щодо розгляду можливості фінансування моніторингу атмосферного повітря за рахунок коштів державного бюджету. «За» дане рішення проголосувало 47 депутатів.

У документі наголошується, що контроль за станом атмосферного повітря є однією з ключових ланок системи моніторингу довкілля, оскільки надає інформацію про рівень забрудненості повітря, якість якого безпосередньо впливає на здоров’я людей.

Моніторинг атмосфери здійснюється відповідно до Закону України «Про охорону атмосферного повітря», а спостереження за станом навколишнього природного середовища та рівнем його забруднення – на підставі:

• Положення про державну систему моніторингу довкілля;
  • Порядку здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря, прийнятого у серпні 2019 року.

У зверненні також зазначається, що запровадження системи моніторингу якості атмосферного повітря є складовою частиною Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Тож депутати, для належного виконання постанови Кабінету Міністрів України від 14 серпня 2019 року №827 «Деякі питання здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря», просять вишукати можливість фінансування моніторингу атмосферного повітря за рахунок коштів державного бюджету.

Акцентується увага і на тому, що в області розроблено Програму охорони навколишнього природного середовища Закарпатської області на 2021 – 2023 роки. Обласна рада могла б розглянути питання щодо співфінансування заходу Закарпатського обласного центру з гідрометеорології (Моніторинг забруднення атмосферного повітря та ґрунтів).

Пресслужба облради