21 вересня 2019

На другому пленарному засіданні 15-ї сесії ухвалено рішення на злобу дня – щодо ліквідації наслідків повені, від якої вчергове потерпає Закарпаття

четвер, 23 травня 2019, 16:00

Сьогодні, 23 травня ц.р., відбулося друге пленарне засідання 15-ї сесії облради, яке провів її голова Михайло Рівіс.

Традиційно депутати вшанували хвилиною мовчання пам’ять полеглих Героїв Революції Гідності та загиблих у війні на Сході країни.

Після чого головуючий привітав колегу-іменинника Яринича Федора Михайловича, який у цей короткий міжпленарний період відсвяткував свій день народження, та Світлану Вікторівну Аніщенко ‒ із призначенням на посаду начальника управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області. І, звісно, усіх випускників шкіл, педагогів, учителів, викладачів краю із закінченням навчального року.

Відтак М. Рівіс підкреслив, що цими днями в області йдуть сильні зливи, які завдають лиха. Відповідні служби працюють у посиленому режимі. Це питання – на особливому контролі обласної влади. Рівень води в Ужі перевищив історичний максимум, можливе підтоплення сіл Турянської долини та Ужгорода. Тож сьогодні о 3-й годині ранку відбулося термінове засідання оперативного штабу регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому прийнятий протокол із конкретними дорученнями райдержадміністраціям, органам місцевого самоврядування, обласним управлінням Держслужби з надзвичайних ситуацій, водних ресурсів річки Тиса, Національної поліції, Служби автодоріг. Після чого закликав депутатів у міру своїх можливостей підтримати краян.

Петро Добромільський повідомив про численні підтоплення дворогосподарств на Іршавщині та подякував представникам Нацполіції в Закарпатській області і рятувальникам за бездоганну роботу у складних умовах. Петро Грицик також інформував про серйозність ситуації через сильні дощі на Перечинщині. У підсумку було ініційовано невідкладно звернутися до вищих органів державної влади щодо визнання цієї повені надзвичайною ситуацією державного рівня та відновлення дії Програми комплексного протипаводкового захисту в басейні р. Тиси, яка не фінансується вже більше десяти років і відповідно не вдається захистити край від паводків. Також вирішено дофінансувати резервний фонд області у сумі 2,5 млн грн для нагальних потреб з ліквідації наслідків стихійного лиха.

Як відомо, за рекомендацією депутатів у ході роботи першого пленарного засідання 15-ї сесії, питання, що потребували доопрацювання або з яких були відсутні доповідачі, було перенесено на 2-ге, нинішнє засідання сесії облради. Серед них – звіт Закарпатської облдержадміністрації за 2018 рік про виконання делегованих повноважень, звіт з використання коштів на ремонт автодоріг краю, внесення змін до обласного бюджету та звернення до Президента України щодо мовного закону.

Так от, стосовно перших двох питань Михайло Михайлович повідомив, що 17 травня на адресу облради надійшов лист обласної держадміністрації про зняття з порядку денного питання щодо звіту облдержадміністрації, оскільки її очільник перебуває у відпустці, а звіти в.о. голови чи його заступників не передбачено законодавством. Крім цього зазначалося, що публічний звіт про підсумки діяльності Закарпатської облдержадміністрації за 2018 рік розміщений на її офіційному сайті. Стосовно звіту з використання коштів на ремонт автодоріг, то доповідачі з об’єктивних причин знову відсутні на нинішньому засіданні. Відтак депутати це питання зняли з розгляду.
Водночас включили до порядку денного інші питання, як важливі. Зокрема, з ініціативи Олександра Антала – про внесення змін до Програми підтримки розвитку інформаційної галузі Закарпаття на 2018-2020 роки, а також про надання гірничого відводу фермерському господарству «Крістол» (Жнятинське родовище будівельних пісків), яке погоджене з профільною комісією. З обох питань ухвалено відповідні рішення.
Потім депутати внесли зміни до обласного бюджету на 2019 рік, та, враховуючи важливість для нашого багатонаціонального краю, схвалили Звернення Закарпатської обласної ради до Президента України щодо Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

На завершення роботи пленарного засідання М. Рівіс подякував депутатам за сьогоднішню плідну роботу та оголосив 15-ту сесію обласної ради закритою.

Прес-служба облради