На Конкурс підтримки ініціатив місцевих карпатських громад-2021 подано рекордну кількість заявок

30 квітня завершився прийом проєктних заявок на Конкурс підтримки ініціатив місцевих карпатських громад у 2021 році, в межах проєкту «Карпатська мережа регіонального розвитку», організатором якого є Асоціація «Єврорегіон Карпати-Україна».

Цього року на Конкурс надійшло 235 заявок. З них 67 проєктів з Львівської області, 66 – з Івано-Франківської, 60 – з Чернівецької та 42 – із Закарпатської області.

За кошти державного бюджету планується профінансувати щонайменше 40 проєктів-переможців у 4 карпатських областях, загальним розміром гранту 10 млн гривень. Кошти для фінансування проектів надає Міністерство розвитку громад та територій.

Конкурс підтримки ініціатив місцевих карпатських громад Асоціація «Єврорегіон Карпати-Україна» проводить уже вп’яте. Цьогоріч отримали найбільшу кількість заявок у порівнянні з попередніми роками.

«Рекордні 235 заявок на Конкурс ініціатив місцевих карпатських громад для нас – це не просто цифра, це індикатор, який підтверджує необхідність систематично підтримувати ініціативи громад, заохочувати активних жителів карпатського регіону розвивати свої території. Переконана, що і якість поданих проєктів буде на високому рівні, а найцікавіші та найкреативніші ідеї отримають заслужену оцінку експертів та фінансовий ресурс на втілення цих ідей» – зазначила виконавча директорка Асоціації «Єврорегіон Карпати-Україна» Галина Литвин.

Найбільш популярним серед пріоритетів Конкурсу став напрям «Історико-культурна спадщина» – усього подано 77 заявок (фактично кожна третя). Значно зросла активність у пріоритеті «Безпека громад Карпатського регіону» – подано 52 проєктні заявки. 43 заявки подано у пріоритеті «Розвиток спорту у гірських територіях», 34 – «Подолання наслідків COVID 19 для закладів охорони здоров’я та суб’єктів підприємництва» та 29 – «Природна спадщина».

«Запит на безпекові проєкти зростає з року у рік. І для нас, як організаторів, це означає, що потрібно пропонувати громадам ще більше пропозицій щодо вирішення безпекових проблем і ми це обовязково врахуємо», – додає Галина Литвин.

Найактивнішими заявниками, які підготували найбільшу кількість проєктів є Установа “Агенція регіонального розвитку Закарпатської області” – 8 проєктів та Громадська організація “Об’єднання жінок Підгір’я “Берегиня” (Чернівецька область) – 10 проєктів.

Довідка

Проєкт «Карпатська мережа регіонального розвитку» реалізується спільно Міністерством розвитку громад та територій, Закарпатською, Івано-Франківською, Львівською, Чернівецькою обласними адміністраціями та Асоціацією «Єврорегіон Карпати – Україна» і фінансується за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу у рамках виконання Угоди про фінансування Програми підтримки секторальної політики – Підтримки регіональної політики України.