08 травня 2021

На контролі обласної ради – проблемні питання розвитку освіти у громадах

Середа, 14 квітня 2021, 17:07

Сьогодні, 14 квітня, відбулася робоча поїздка першого заступника голови Закарпатської обласної ради Андрія Шекети та керуючої справами обласної ради Мирослави Ливч у Неліпинську територіальну громаду з метою вивчення питання ефективного використання коштів, виділених із обласного бюджету на завершення будівництва спортивного залу у місцевій загальноосвітній школі. Для цих цілей на першому пленарному засіданні 2-ї сесії обласної ради 25.02.2021 депутати спрямували з обласного бюджету 2,9 мільйонів гривень.

За участі представників проектної організації й управління капітального будівництва ОДА, керівництва ТГ та навчального закладу проведено нараду щодо подальших спільних дій по завершенню будівельних робіт.

Сільський голова Василь Брудняк насамперед зазначив, що історія будівництва спортзалу у школі триває уже понад десять років, і це при тому, що кошти виділялися із різних бюджетів, у т.ч. і районного. За цей час об’єкт певним чином застарів та й змінилися вимоги до таких споруд. Відтак до діючого проєкту треба вносити зміни, перелаштовувати на вимогу сьогодення.

З огляду на це, – за словами Мирослави Ливч, – основні будівельні роботи вже проведені, але, як мовиться, потрібно довести до ідеального стану та осучаснити школу. Адже за цей час відбулося й реформування освіти, яке диктує нові вимоги до процесу навчання. «До того ж, на базі цієї ЗОШ заплановано створити опорний заклад освіти, і тому на перспективу є потреба у забезпеченні шкільним автобусом учнів із сусідніх сіл Сасівки й Ганьковиці», – резюмувала Мирослава Михайлівна.

Фахівці-проєктанти акцентували на необхідності першочергового проведення експертизи та коригування робочого проєкту. Затим треба провести відповідні внутрішні роботи у спортзалі, необхідні перевлаштування систем водовідведення, опалення, вентиляції тощо.

Учасники діалогу рекомендували, за можливості, облаштувати тут й спортивний майданчик, який добре впишеться у архітектурний ансамбль комплексу. Як зазначив Андрій Шекета, «таким чином будуть створені належні умови, щоб діти мали можливість у навчальному закладі і отримувати знання, і займатися фізкультурою та спортом, розвивати свої фізичні навички та змістовно проводити спортивні заходи й дозвілля».

Також йшлося й про доцільність облаштування на території Неліпинської ЗОШ І-ІІІ ст. літнього класу (основа встановлена) для проведення занять на відкритому повітрі, що в сучасних умовах є надзвичайно актуальним.

У результаті сторони напрацювали дорожню карту відповідних заходів.

Пресслужба облради


На головну  Мапа   e-mail: admin@zak-rada.gov.ua Вгору