На Міжгірщині проводжали вівчарів з отарами на полонину

У неділю, 6 червня, на Міжгірщині відбулося свято-фестиваль «Проводи отар на полонину», приурочене традиціям вівчарської справи. Участь у заході взяли: голова ОДА Полосков Анатолій, заступник голови – Ігор Шинкарюк, заступник керівника виконавчого апарату – керуючий справами виконавчого апарату облради Юрій Гузинець, керуюча справами облради Мирослава Ливч, депутати облради – Наталія Шетеля, Василь Юрик, керівники профільних департаментів ОДА та ін.

Фестиваль проводився у рамках культурного марафону «Не забуваючи минуле, погляд у майбутнє», присвяченого 30-річчю Незалежності України, який ініціював Президент України Володимир Зеленський.

Проводи отар на полонину – це автентичне та улюблене свято верховинців, яке націлене на збереження старовинної професії – вівчарства. Святкове дійство розпочалося урочистою ходою із смт Міжгір’я до Синевирського перевалу. Відтак, тут виступали фольклорні колективи, зірки української естради, проводилися конкурси на краще приготування сиру, вурди та верховинських страв, а також спортивні змагання, ігри та розваги.

На офіційній частині фесту виступив Юрій Гузинець, який зазначив: «Проводи вівчарів на полонину для мене є тим справжнім нашим рідним святом, яке обʼєднує покоління, береже традиції, робить наш край особливим і неповторним!». Юрій Іванович передав щирі вітання від голови Закарпатської обласної ради Олексія Петрова та наголосив, що позиція керівництва облради, обласних депутатів – це збереження та підтримка культури і традицій закарпатського краю. «Питання державної підтримки вівчарства, бджільництва, інших традиційних промислів лобіюються сьогодні у найвищих київських кабінетах і вже на черзі прийняття відповідного закону про розвиток галузі бджільництва. Переконаний, що про наших вівчарів так само не забудуть! Кожен із присутніх тут добре знає приказку наших предків: «поки існує вівця і бджола – цей світ буде існувати». Друзі, допоки на цьому світі є ви – існуватиме наше неповторне чарівне Закарпаття!», – підкреслив він. Відтак, за вагомий внесок у збереження і розвиток галузі вівчарства, Юрій Гузинець вручив Почесну грамоту обласної ради Івану Яремі – старшому вівчарю с. Негровець Колочавської територіальної громади та Подяку обласної ради Василю Стецю – старшому вівчарю с. Синевир Синевирської територіальної громади.

Далі на перевалі запалили символічну ватру, яка є особливим вівчарським оберегом, затим, вівчарі з отарою вирушили на полонину, де перебуватимуть ціле літо.

Пресслужба облради