На Мукачівщині висадили яблуневу алею, присвячену матерям та вдовам загиблих захисників України

4 листопада у смт Кольчино Мукачівського району відбувся соціально-мистецький захід «Мамина весна». Така акція проводиться у рамках однойменного Всеукраїнського соціально-культурного проєкту. Мета благодійної акції: вшанувати матерів та вдів, які втратили своїх найдорожчих синів/дочок/чоловіків у війні з російськими окупантами, починаючи з 2014 року. Організатори: Мукачівська районна військова адміністрація (голова – Едгар Токар, депутат облради), Кольчинська селищна рада (голова – Микола Дуб), військовий комісаріат району та ГО «Культурно-спортивне об’єднання інвалідів» м.Сміла Черкаської обл.

Вшанувати сім’ї загиблих прийшли: голова Закарпатської ОВА Віктор Микита та його заступники Василь Іванчо, Ігор Шинкарюк, депутати облради – Мирослава Ливч, Григорій Горват, друзі та рідні загиблих.

Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять захисників, які віддали своє життя за вільну, демократичну і суверенну Україну.

Мукачівщина з початку російської війни втратила 82-х захисників, їх імена зачитали ведучі.
Така ініціатива стартувала у Кольчинській ЗОШ І-ІІІ ст., на території якої відкрили пам’ятний знак Сад-Алею «Мамина весна». Присутні усі разом посадили деревцята яблуні. У центрі Алеї – композиція із уламків базальтових стовпів, що ознаменує зруйновані життя українських сімей. Автор проєкту – місцева жителька, скульптор-монументаліст Емма Русин.

Організатор і ведучий заходу – голова правління ГО «Культурно-спортивне об`єднання інвалідів» Олександр Іськов зазначає, що такі акції уже відбулися у багатьох областях нашої країни задля того, щоб подякувати матерям за подвиг їх синів і доньок.

Преосвященний Владика Ніл та священнослужителі церковних парафій Кольчинськоі громади провели освячення пам’ятного знаку та вшанували пам’ять загиблих молитвою.

Мирослава Ливч наголошує, що нині вкрай важливо бути поруч із сім’ями загиблих, щоб вони відчували підтримку і тепло, аби вони не залишалися наодинці із своїм горем. «Висловлюємо вдячність усім матерям, які виховали патріотів своєї Батьківщини та огортаємо серцем вдів і діточок загиблих. Ніколи не забудемо Героїв нашої Срібної Землі. Схиляємо голови перед світлою пам’яттю кращих синів рідного краю», – зазначила посадовець та додала, що добре аби за прикладом Кольчинської й інші громади області започаткували такі алеї на території навчальних закладів із метою виховання патріотизму підростаючого покоління.

Пресслужба Закарпатської обласної ради