На період воєнного стану орендну плату за об’єкти комунальної власності Закарпатської обласної ради зменшать на 50%

Print Friendly, PDF & Email

Такий проєкт рішення розглянуто 28 квітня на засіданні постійної комісії з питань регіонального розвитку, комунального майна та приватизації Закарпатської обласної ради та пропонується затвердити на найближчій сесії. Тимчасові заходи з підтримки суб’єктів господарювання в умовах дії правового режиму воєнного стану  передбачені Законами України та Указом Президента.

За словами представника Комунальної установи «Управління спільною власністю територіальних громад» Закарпатської обласної ради Антона Громового, на сьогодні отримано біля 30 звернень від орендарів, які бажають скористатися даною пільгою. Сплачена повна сума у період з 24 лютого 2022 року підлягає зарахуванню як орендна плата за майбутні розрахункові періоди на час дії воєнного стану.

Наголошується, що від сплати орендної плати у повному обсязі звільняються фізичні особи та фізичні особи-підприємці, які були призвані або прийняті на військову службу після оголошення воєнного стану.

Також депутати проголосували за питання «Про тимчасові заходи управління майном спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області», згідно з яким голові Закарпатської обласної ради в умовах воєнного стану та міжсесійний період надається більше повноважень у здійсненні організаційно-правових заходів. Це спростить затяжні бюрократичні процедури під час розміщення вимушених переселенців у комунальних закладах, волонтерській діяльності тощо.

Прийнято проєкт рішення щодо реорганізації КНП «Обласний дитячий туберкульозний санаторій «Човен» Закарпатської обласної ради шляхом приєднання до обласної дитячої лікарні. Майновий комплекс санаторію віддається в тимчасове управління санаторію «Артек», що зменшить фінансове навантаження на область. Оскільки переселений на Закарпаття дитячий заклад має власний бюджет і готовий оплачувати свої витрати. Крім того, керівництво «Артеку» взяло на себе зобов’язання прийняти на роботу усіх працівників санаторію «Човен» (окрім директора і головного бухгалтера).

Засідання постійної комісії з питань регіонального розвитку, комунального майна та приватизації Закарпатської  обласної ради відбулася у повному складі під головуванням Віктора Русина. Її відвідав і голова ради Володимир Чубірко.

Пресслужба Закарпатської обласної ради