16 Апрель 2021

На підприємствах усіх форм власності Закарпаття торік створено майже 9 тысячи новых рабочих мест

Пятница, 21 Апрель 2017, 08:50

Про це йдеться у проекті рішення про виконання у 2016 році Програми зайнятості населення Закарпатської області на період до 2017 года, який вноситься на розгляд депутатів облради.

В документі зазначено, що основною метою програми є здійснення активної політики на ринку праці, эффективность трудовой потенциал региона, осуществление государственных гарантий занятости граждан, усиление мотивации к правовой производительной занятости. Для створення сприятливих умов для розвитку та підтримки підприємницьких ініціатив безробітних та складання бізнес-планів обласною службою зайнятості проводяться заходи, які спрямовують безробітних громадян, на організацію підприємницької діяльності, організовуються семінари.

Во время 2016 року службою зайнятості області проведено 729 семінарів з питань підприємницької діяльності. В частности,, 227 семінарів на тему: «Як розпочати свій бізнес?», 182 семінари «Від бізнес-ідеї до власної справи», 144 навчальних семінарів на тему «Ефективне ведення сільського господарства» та 176 семінарів з питань організації зеленого туризму, якими охоплено понад 8,1 тыс.грн. лица.

Заходи Програми реалізуються за рахунок коштів місцевих бюджетів згідно з проектами районних, міських програм зайнятості для фінансування оплачуваних громадських робіт; коштів малого та середнього бізнесу; коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття; коштів підприємств, учреждения и Организации.

Торік на підприємствах усіх форм власності створено 8805 новых рабочих мест. Залучено до громадських робіт 1,8 тыс.грн. безработных, які брали участь у роботах по благоустрою та озелененню територій населених пунктів, кладбища, Отдых, придорожніх смуг, з ліквідації стихійних сміттєзвалищ, осередків карантинного бур’яну, виконували підсобно-ремонтні роботи в закладах соціальної сфери, брали участь в інформуванні населення про порядок отримання житлових субсидій та робота з документацією тощо. В Закарпатській обласній службі зайнятості 1138 особам надано консультації з питань організації та провадження підприємницької діяльності. Започаткували власну справу шляхом отримання виплати допомоги по безробіттю одноразово для зайняття підприємницькою діяльністю 98 безработных.

Минулоріч центри зайнятості Закарпаття надавали послуги 556 безробітним з інвалідністю. За їх сприянням отримали роботу 179 лица, из них 4 особи – на нові робочі місця із здійсненням компенсації витрат роботодавцям у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, 9 безробітних з інвалідністю розпочали підприємницьку діяльність, отримавши одноразову виплату допомоги з безробіття. Учитывая, что, що роботодавці не заявляють вакансії надомної праці, це можливість для шукачів роботи з вадами здоров’я реалізувати свою діяльність та бути потрібними суспільству. За направленням служби зайнятості області проходили професійне навчання 67 безробітних осіб з інвалідністю та після закінчення навчання 64 особи працевлаштовані.

Прес-служба Закарпатської облради


Дома  Карта   электронной почты: admin@zak-rada.gov.ua Вверх