На початку лютого вимушені переселенці зможуть заселитися в модульні будиночки, зведені на Закарпатті за проєктами БФ «Карітас» і обласної ради

Print Friendly, PDF & Email

Благодійний фонд «Карітас Чеської Республіки» закінчив основні роботи по проєктах, які реалізовувалися у 2022 році. Наразі проходить фінальний етап щодо благоустрою 8-ми об’єктів на території Закарпатської області. Сьогодні відбулась робоча зустріч проєктної менеджерки фонду Наталії Мацькової, менеджерки з надзвичайних ситуацій Катаржини Кричової з головою Закарпатської обласної ради Володимиром Чубірком та його заступником Василем Дем’янчуком. На зустрічі був присутній депутат Верховної Ради Андрій Одарченко.
 
Представниці «Карітасу» проінформували про актуальну ситуацію на всіх локаціях. Вони попросили допомоги з низкою питань, які виникли в процесі роботи, але не були передбачені в проєктах. Наприклад, облаштування системи опалення у зведених будиночках і корпусах гуртожитків навчальних закладів, де проводився ремонт. Така потреба, зокрема, є у Свалявському професійному будівельному ліцеї та Мукачівському професійному аграрному ліцеї імені Михайла Данканича. Через різницю температури назовні і всередині, недостатній обігрів та вологу є загроза появи плісняви. Для цього необхідно закупити у кожен житловий об’єкт керамічні обігрівачі. Ведуться перемовини з різними благодійними організаціями і щодо придбання меблів.
 
Володимир Чубірко та Василь Дем’янчук пообіцяли посприяти з вирішенням питання теплозабезпечення у найкоротші терміни. Таким чином на початку лютого об’єкти можна буде офіційно здати в експлуатацію і люди, які через війну залишилися без даху над головою, вселяться в житло з нормальними умовами для проживання.
 
Нагадаємо, проєкт здійснюється в рамках підписаного 26 квітня 2022 року Меморандуму про співпрацю між Закарпатською облрадою та благодійним фондом «Карітас Чеської Республіки». Співробітництво провадиться в межах відповідних повноважень і наявних ресурсів для надання благодійної гуманітарної допомоги цивільному населенню, яке проживає на території Закарпаття, у тому числі вимушено переміщеним особам з інших регіонів України, де ведуться активні бойові дії.
Також учасники сьогоднішньої робочої зустрічі обговорили потреби в області, аби в подальшому створити спільні проєкти, які реалізовуватимуться на Закарпатті у 2023 році.
 
Пресслужба Закарпатської обласної ради