25 вересня 2020

«На рівні громади в Колочаві переймаються покращенням медичних послуг для населення»

Понеділок, 10 лютого 2020, 09:00

На цьому акцентував голова облради Михайло Рівіс у ході робочого візиту в с.Колочава Міжгірського району. Очільник облради за участю депутатської групи «За Закарпаття», яку очолює Мирослав Білецький, оглянули Амбулаторію загальної практики – сімейної медицини, де завідувачем Василь Леньо.Тут ведеться капітальний ремонт будівлі в рамках тісної співпраці Закарпаття з Пардубіцьким краєм  Чеської Республіки.

«Гетьман краю Мартін Нетоліцкий, неодноразово перебуваючи в Колочаві разом із делегацією під час візитів  на Закарпаття, пройнявся нашим прагненням щодо покращення технічного стану амбулаторії і зголосився допомогти, – розповідає депутат облради, голова представництва в Закарпатській області «Єврорегіон – Карпати Україна» Василь Худинець.- Завдяки чеським друзям сьогодні тут ведеться ремонт будівлі, впорядковується територія».

Вартість проєкту – майже 2 млн гривень на паритетних умовах  з чеськими партнерами.

Згадана Амбулаторія забезпечена необхідним медичним обладнанням, зокрема електрокардіографом, отоофтальмоскопами, системами для визначення рівня цукру в крові, тонометрами, системою ведення електронної версії історії хвороби та рецептів, автомобілем невідкладної медичної допомоги, який, до речі, також подарували партнери з Пардубіцького краю.

«Жителі Колочави справді мають можливість отримувати оперативно та якісно невідкладну медичну допомогу і це  завдяки всій громаді», – наголосила Ірина Мацепура. Підтримали розмову й інші депутати, зокрема, Мирослав Білецький, Василь Дем’янчук, Наталія Костелеба – Веремчук, Денис Ман та  Роман Фурман, які вели мову про суттєві зміни у ході медичної реформи, котрі  чекають як на заклади охорони здоров’я, так і громади. Тому, на їх переконання, впровадження медичних інформаційних систем, місцевих програми з промоції здорового способу життя, укладання договорів із медзакладами однозначно  сприятимуть підвищенню індексу якості здоров’я  населення.

«Обласна влада, депутатський корпус облради та профільні  її постійні  комісії  впродовж останніх років у рамках рішень щодо програм економічного і соціального розвитку краю, регіональних  медичних програм вживають необхідних заходів із покращення матеріально-технічної бази лікувальних закладів, реконструкції приміщень і проведення капітальних ремонтів, закупівлі сучасного спеціалізованого обладнання та ін. Приємно бачити, що громада в Колочаві також шукає шляхи щодо поліпшення надання  медичних послуг для людей. Та треба рухатись далі, бо реформування галузі медицини – тривалий і багатогранний процес», – мовив  М.Рівіс.

Загалом у Колочаві діє ще одна така сільська амбулаторія, фельдшерсько-акушерський пункт, пункт постійного базування бригад екстреної медичної допомоги, філіал центру медико-санітарного Міжгірського фонду «Соціальні сестри», декілька аптек. Та й приклад розвитку поруч: Міжгірський центр первинної медико-санітарної допомоги райради, який очолює Марія Гримут став показовим  для інших регіонів в Україні у формуванні і функціонуванні первинної ланки меддопомоги.

Тож  медицина готова тут до надання якісних послуг населенню. І до всього хочеться згадати враження представників депутатської групи «За Закарпаття», які  переконані в тому, що  у цій гірській глибинці по – справжньому цілющі і вода, і повітря, і щиросердечні людські взаємини.

Пресслужба облради