17 вересня 2019

На семінар, присвячений опосередкуванню оптимальної практики чеських місцевих громад, завітали перші керівники Закарпаття, сенатори та дипломати

п`ятниця, 6 вересня 2019, 16:30

Сьогодні, 6 вересня цього року, у сесійній залі облради у рамках проведення Чеських днів на Закарпатті свою роботу продовжив семінар, присвячений опосередкуванню оптимальної практики чеських місцевих громад, організований для представників місцевого самоврядування нашої області.

Відкрив його та провів очільник чеської делегації у Конгресі органів місцевого та регіонального самоврядування Ради Європи, Спілки міст та місцевих громад ЧР Зденєк Брож .

До учасників форуму завітали голова облради Михайло Рівіс, голова облдержадміністрації Ігор Бондаренко, Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні Радек Матула, Генеральний консул ЧР у Львові Павел Пешек та делегація сенаторів, яку очолив заступник голови Сенату Парламенту ЧР Ян Горнік.

Чеські гості залюбки розповіли про свій досвід входження у Євросоюз та бажали українському народу досягти успіхів на цьому шляху якомога скоріше.

Михайло Рівіс, звертаючись до присутніх, наголосив, що цей форум демонструє, що ми є єдиною європейською нацією, яка прагне стабільності, миру й процвітання. Та подякував сенаторам і всьому чеському народу за підтримку євроінтеграційного курсу України, додавши, що, завдяки тісній співпраці із краями Чехії, наші громади мають можливість втілювати євроінтеграційні прагнення на місцях. Сьогодні чеські партнери діляться набутим величезним досвідом входження у Євросоюз із тим, аби ми припускалися якомога менше помилок і сміливіше йшли цим курсом, використовуючи інструменти сусідства та партнерства. І так воно є. Від дружніх взаємин між краями вже вибудовуються горизонтальні зв’язки між громадами, колективами, людьми, а це означає, що з часом ця дружба тільки міцнішатиме і кожен спільний крок неухильно наближатиме нас до омріяної мети – до європейських стандартів та побудови сильної, заможної України.

Ігор Бондаренко подякував чеським партнерам за обмін досвідом, назвав семінар однією із важливих подій в житті місцевого самоврядування краю та висловив сподівання, що присутні в залі відчують імпульс до зближення з Європейським співтовариством. Те, що пройшла Чехія на цьому шляху, доведеться пройти і нам. Та, маючи відповідні знання, йтиметься комфортніше, – додав І.Бондаренко.

На семінарі йшлося і про те, в чому полягає перевага угоди про асоціацію – можливості для українського самоврядування, а також про співпрацю з європейськими партнерами на місцевому рівні, про міжнародні програми дотацій, які можуть бути одним із джерел фінансування співпраці місцевих громад.

На завершення семінару чеські фахівці провели також низку індивідуальних консультацій.

Виконавчий апарат облради