На Свялявщині презентовано велосипедний та пішохідний тематичний маршрут «Шлях Гуци-Венеліна»

Print Friendly, PDF & Email

У суботу, 24 квітня, у Сваляві, за участі керуючої справами Закарпатської обласної ради Мирослави Ливч, депутата облради, президента Закарпатської туристичної організації Федора Шандора, Свалявського міського голови Юрія Григи урочисто презентовано велосипедний та пішохідний тематичний маршрут «Шлях Гуци-Венеліна».

Присвячений він пам’яті відомого історика, філолога, етнографа, фольклориста та медика, основоположника болгаристики та слов’янознавства в Україні – нашого земляка Юрія Гуци-Венеліна. 12-кілометрова подорож пролягає Свалявщиною: Свалява-Черник-Стройне-Мала Мартинка-Тибава.

Учасникам заходу Ф.Шандор розповів цікаві факти із біографії науковця: народився 22 квітня 1802 року в с. Тибава у сім’ї священника Гуци. Він був вихованцем Ужгородської духовної семінарії, Сатмарського єпископського ліцею, поступив на філософський факультет Львівського університету, згодом у Московську медичну академію. Юрій Гуца-Венелін вважається одним із основоположників слов’янознавства в Україні та Російській імперії, його безцінна наукова спадщина вписана  не лише в історію українського народу, а й інших народів.

Зі свого боку Мирослава Михайлівна, яка є також ініціатором цієї атракції, подякувала усім, хто долучився до її створення. «Молоде покоління має знати та шанувати історію своєї країни та рідної землі. У кожного народу є свої історичні постаті, про яких потрібно знати і пам’ятати. Бо це є фундаментом для однієї із найвищих людських чеснот –  любові до своє до Батьківщини, свого народу. Тому цей шлях створювався, насамперед, для популяризації історії рідного краю», – зазначила депутатка облради, яка є вихідцем з чарівної Свалявщини.

Пресслужба облради