16 Апрель 2021

На Тячівщині гучно відсвяткували День добросусідства між Україною та Румунією

Воскресенье, 23 Апрель 2017, 10:09

В субботу, 22 Апрель, на Тячівщині у мальовничому селі Нижня Апша відбувся українсько-румунський День добросусідства. На початку керівники Закарпаття – Геннадій Москаль та Михайло Рівіс з хлібом-сіллю зустріли офіційну делегацію на чолі румунських повітів Марамуреш та Сату Маре у пункті пропуску «Солотвино-Сігет Мармацієй».

Затем, переїхавши до школи с.Нижня Апша, учасників свята радо вітали тамтешні мешканці, художні колективи краю та із сусідніх повітів Румунії. Зі сцени з вітальних словом до присутніх звернулися очільники Закарпаття, префект повіту Марамуреш Себастіан-Міхай Лупуц, префект повіту Сату-Маре Дарус Філіп, голова повітової ради Марамуреш Зетя Габріел та голова повітової ради Сату-Маре Потакі Чобо, голова Тячівської РДА Василь Дем’янчук та інші.

Українців і румунів, крім кордону, розділяють погані дороги й річки. Дороги ми зараз інтенсивно ремонтуємо, а річки контрабандисти долають навіть без мостів, — жартівливо розпочав свою промову на румунській мові Геннадій Москаль. — Якщо ж серйозно, то Закарпаття, Марамуреш і Сату-Маре мають багато спільного – наприклад, традиции, пісні і хороші люди. Сьогодні ми в цьому переконаємося. Щиро бажаю всім гарного свята! Слава Украине! Слава Румунії!

Буна зіва, шановні сусіди! Дозвольте від імені депутатів обласної ради та від себе особисто сердечно привітати вас із цим чудовим, майже родинним святомДнем добросусідства! Побажати міцного здоров’я, успішного звершення всіх ваших задумів і планів в ім’я подальшого зміцнення і розквіту України і Румунії. Щоб з кожним роком все вагомішим був внесок наших прикордонних регіонів у розвиток економічного і культурного розвитку двох сусідніх держав. Приємно те, Здесь, на цьому прекрасному святі зустрілися не тільки представники влади, а давні друзі, родичі, знакомые, що додає вагомості нашому партнерству. Бо саме дружні та родинні зв’язки цементують бажання громад жити в мирі та злагоді. Тут ми ділимося не тільки побажаннями один з одним, а й успіхами та планами на майбутнє, шукаємо точки дотику, що і як нам треба разом зробити, аби наша спільна гордістьКарпати і Тиса радували народи України і Румунії, людей усієї Європи – красою та багатствами, — наголосив у своєму виступі Михайло Рівіс.

Румунські гості відзначали, що в Україні шанують працелюбних братів-румунів, їхню мову, самобутні традиції і звичаї. Потрібно й надалі сприяти, аби румуни й українці їздили одні до одних в гості, вільно і щасливо спілкувалися, розвивали народне мистецтво, збагачували багатовікові звичаї і традиції.

Після офіційних виступів Геннадій Москаль разом з румунськими префектами в урочистій обстановці підписали «Програму спільних дій Закарпатської ОДА, префектури повіту Марамуреш та префектури повіту Сату-Маре на 2018 «год». Також було підписано угоду про співробітництво сільських голів Ваду Ізей Влашин Петру та Хижа — Іваном Гайдуком.

Далі відбулися масові гуляння, перед гостями виступили фольклорні колективи обох країн, також кожен присутній мав нагоду оцінити твори народних умільців, продегустувати національні страви та напої, представлені з різних районів Закарпаття.

Прес-служба Закарпатської облради


Дома  Карта   электронной почты: admin@zak-rada.gov.ua Вверх