27 липня 2021

На Великоберезнянщині підписали угоди із переможцями конкурсів ініціатив місцевих карпатських громад

П’ятниця, 16 липня 2021, 16:34

Сьогодні, 16 липня, на базі оздоровчого комплексу «Ужанські купелі», що на Великоберезнянщині, відбулося підписання угод переможців (представників регіону) у конкурсах ініціатив місцевих карпатських громад та Асоціацією ЄВРОРЕГІОН «КАРПАТИ – УКРАЇНА».

Участь у заході взяли: керуюча справами Закарпатської обласної ради, заступниця голови Правління Асоціації Мирослава Ливч, депутат облради Ярослав Шукаль, виконавча директорка Асоціації Галина Литвин та представники територіальних громад Ужанської долини.

Мирослава Ливч у вітальній промові переказала вітання переможцям конкурсу від голови Закарпатської облради Олексія Петрова та зазначила, що такі ініціативи дають можливість громадам ставати спроможними, покращувати навколишнє середовище, створювати нові можливості для розвитку регіону та комфортного проживання місцевого населення. «Радує, що цьогоріч подано рекордну кількість заявок від областей-партнерів – 472, а серед найактивніших заявників, які підготували найбільшу кількість проєктів, є Агенція регіонального розвитку Закарпатської області – 8 проєктів», – підкреслила Мирослава Михайлівна та побажала успішної реалізації ініціатив задля розбудови нашого краю та добробуту закарпатців.

Угоди підписані на реалізацію 3 проєктів у сфері історико-культурної та  природної спадщини.

Зокрема, проєкт Перечинської міської ради «EthnoTravel: візуалізація локальних родзинок». Пропонується створити на базі міського музею належні умови для візуалізації звичаїв та традицій локальної етнокультури під час проведення традиційних екскурсій, театралізованих обрядових дійств, виступів місцевих фольклорних колективів під час відвідин громади туристами,  щорічних святкувань, благодійних та молодіжних етнокультурних заходів. Ця локація вирізняється зручним пішохідним, автомобільним та велосипедним доступом, близькістю до основних об’єктів туристичної сфери міста, готелів, ресторанів тощо, а також має гарні перспективи до розвитку. Також в рамках проєкту буде створено платформу для ознайомлення з туристичними родзинками громади в режимі онлайн.

Інший – «Зелене серце Великого Березного», розроблений Великоберезнянською селищною радою та покликаний відновити візитівку Великого Березного – парк «Арборетум», який був заснований у 1856 році. Парк знаходиться в центрі селища Великий Березний та є пам’яткою садово-паркового мистецтва й науковою базою Ужанського НПП. Загальна площа парку – понад 1 га, тут зростає біля 250 рідкісних видів дерев.

Планується проведення благоустрою його території, відновлення пам’ятки історії та садово-паркового мистецтва задля надання можливості культурного відпочинку  мешканцям громади та гостям, покращення туристичної інфраструктури селища і відновлення історичного маршруту в Україні.

Проєкт «Безпечні Карпати», який підготувала Ставненська сільська рада, має на меті розвиток туристичної інфраструктури Закарпатської області через покращення навігаційних елементів та встановлення туристичної стоянки вздовж автомобільної дороги державного значення Н-13 Львів-Самбір-Ужгород. Серед завдань – підвищення рівня облаштування туристичної інфраструктури та популяризація позитивного досвіду у цій сфері. Проєкт буде реалізований безпосередньо на території села Ставне, але його результати в подальшому можуть мультиплікуватись  на інші  гірські населені пункти.

Позитивний вплив реалізації проєкту сприятиме підвищенню безпеки жителів громад частини Карпатського регіону та збільшенню кількості туристів.

Пресслужба облради