23 жовтня 2020

• Вітання

Шановні закарпатці!

Вітаємо вас на офіційній веб-сторінці обласної ради. Запрошуємо ознайомитися із відомостями про Закарпаття та останніми новинами з життя області.
  • Анонси

• Банери

На Закарпатті буде ще один транскордонний туристичний шлях

Середа, 30 травня 2012, 15:20

В Мукачівській  міській  раді  відбулася  конференція   в рамках міжнародного проекту «Місцями слави Ракоці». В ній  взяли  участь  представники  органів місцевої виконавчої влади та  місцевого самоврядування,  інституцій регіонального  розвитку, музейної справи, туристичних організацій  Закарпатської області України, Саболч-Сатмар-Березької та  Боршод-Абауй-Земпленської областей  Угорщини,  Кошицького  самоврядного краю Словаччини, дипломати.

Як зазначив у своєму вітальному  слові Мукачівський  міський голова  Золтан Лендєл,  не  випадково, що  проект стартує саме  з  Мукачева. Адже   місто, його замок «Паланок» на  початку 18 століття був  оплотом національно-визвольної боротьби угорського  народу під  керівництвом    князя  Ференца Ракоці ІІ.  Цю спільну  історичну  спадщину нам  треба берегти і широко  використовувати у туристичній діяльності.

Про  значення  транскордонного співробітництва у різних сферах суспільного  та  економічного життя, в тому  числі  в туристичній   та  історико-культурній галузях,  прикордонних областей Угорщини, України та Словаччини  говорили  при  відкритті  конференції  Генеральний  консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бачкаі, перший секретар Генерального  консульства Словаччини  в Ужгороді Олександр Шкурла, головний директор представництва  уряду Угорщини в Саболч-Сатмар-Березькій області Габор Тешмаєр та  радник  голови загальних зборів  Боршод-Абауй-Земпленської області  з питань зовнішніх зносин  Ференц Варга та інші.

Широкий і багатогранний туристичний потенціал Закарпаття  учасникам  конференції презентував  депутат  обласної ради, начальник  головного управління з питань європейської інтеграції, зовнішньоекономічних зв’язків та  туризму  Закарпатської ОДА  Ернест Нусер. При цьому  було наголошено на пріоритетності  розвитку цієї сфери в діяльності  органів  місцевої влади, налагодження тісної співпраці  між туроператорами  сусідніх країн,  спільну  розробку  ряду  туристичних продуктів, як Карпатський туристичний  шлях.  І  реалізація  проектом «Місцями слави Ракоці» транскордонного туристичного шляху в  рамках  Програми прикордонного співробітництва ЄІСП «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2007-2013» стане  ще  одним  спільним  надбанням, допоможе  дальшому  розвитку  туризму в Карпатському регіоні як  унікальному  просторі  культурно-історичної спадщини.

Координатори проекту презентували  основні цілі, завдання  та продукти  проекту. Його  виконавці- Мукачівський історичний музей, Асоціація  «Ужгород-ХХІ-й вік», Східнословацький  музей в м.Кошіце та Загонське  представництво фонду «Східно-угорські європейські ініціативи» в ході  реалізації передбачають підготувати експертні матеріали та проекти  покращення музейних експозицій, видати  збірку  матеріалів для  використання в екскурсійній діяльності, провести  промоцій ні заходи для  тур операторів і журналістів, здійснити  ремонтні та реставраційні  роботи в замку  «Паланок», реновації експозицій  про Ференца Ракоці ІІ, стимулювати  діяльність  міжнародних робочих груп музейних установ Закарпаття, Кошицького  краю та Угорщини, співпрацю між туроператорами та  іншими  організаціями туристичної галузі  регіону.

Прес-служба облради