16 жовтня 2021

На Закарпатті перебуває делегація краю Височина Чеської Республіки

Середа, 13 жовтня 2021, 15:12

У Закарпатській обласній раді у рамках триденного візиту відбулася робоча зустріч делегації чеського краю Височина на чолі з гетьманом Вітезславом Шреком та за участі Радека Матули, Надзвичайного і Повноважного посла Чеської Республіки в Україні й Давіда Нові, Генерального консула ЧР у Львові з головою ради Олексієм Петровим.

У зустрічі взяли участь заступник голови облради Василь Іванчо, голова постійної комісії ради з питань регіонального розвитку, адміністративно-територіального устрою, комунального майна, приватизації, агропромислового комплексу, розвитку села та земельного устрою Віктор Русин, заступник керівника виконавчого апарату – керуючий справами виконавчого апарату Юрій Гузинець та представники Управління забезпечення діяльності керівництва, міжнародних та регіональних зв’язків обласної ради.

Протягом 13-15 жовтня представники делегації мають намір оглянути ті соціально-культурні об’єкти краю, у співфінансуванні проектів щодо яких беруть участь, та скласти дорожню карту співпраці на 2022 рік.

«14 років дружби Закарпаття з Височиною — мабуть найдовша у часі і одна з найефективніших співпраць нашого краю з областями європейських країн.

Лише за останні 5 років чеські партнери взяли участь у співфінансуванні соціально-культурних об’єктів на близько 30 млн крон. На наступний рік Височина планує виділити на ці ж потреби близько 6,5 мільйонів крон», — повідомив на своїй сторінці у мережі Facebook голова облради Олексій Петров.

Він також попросив чеську сторону приймати актуалізовані проекти від громад Закарпаття, оскільки ціни на будматеріали і роботи динамічно змінюються. А також — запевнив, що обласна рада готова запропонувати кілька комунальних об’єктів з гарантією співфінансування та вчасного їх виконання.

Чеські гості у свою чергу повідомили, що до кінця року Закарпаття може отримати ще два автомобілі швидкої допомоги, один із яких хотіли б відправити у гірське село Ясіня.

Вітезслав Шрек, зокрема, повідомив, що з ініціативи його та гетьмана краю Пардубіце у Чехії керівництво всіх країв підтримує організацію в Ужгороді Генконсульства Чеської республіки. Присутній на зустрічі Надзвичайний і Повноважний посол Чехії в Україні Радек Матула повідомив, що це питання піднімається на найвищому рівні.

Ішлося і про продовження переговорів щодо прямого або транзитного авіасполучення Чеської республіки з Ужгородом.

У свою чергу надзвичайний і Повноважний Посол Чехії Радек Матула у ході зустрічі заявив, що Чехія виступає за територіальну цілісність України, проти анексії Криму та за європейські прагнення нашої держави. І додав, що Закарпаття залишається стратегічним партнером Чеської Республіки в Україні.

Дипломат також запропонував організувати візит чеських підприємців на Закарпаття для ознайомлення з інвестиційними можливостями області.

Керівник офісу гетьмана Краю Височина, координатор співпраці з Закарпатською областю Катерина Свободова повідомила, що метою візиту є, в основному, потреба чеської сторони  пересвідчитися і проаналізувати, як ідуть роботи по спільним проектам.

Вона також зауважила, що пропозиції по новим проектам обласна рада може пропонувати для відбору до 15 січня 2022 року. Пропозиції мають відповідати принципам рівномірного географічного розподілу допомоги, співфінансування та переваги гірським районам. Рішення по цим пропозиціям прийматиме комісія з членів усіх партій, що представляють уряд Височини.

Пані Катерина, крім іншого, розповіла, що разом з колегами привезли підручники і подарунки для шкіл та запропонувала обговорити візит делегації Закарпаття до краю Височина.

Пресслужба Закарпатської облради