20 квітня 2021

На Закарпатті перебуває делегація самоврядців Менської райради мальовничої Чернігівщини

П’ятниця, 26 жовтня 2018, 14:49

Сьогодні, 26 жовтня в облраді відбулася зустріч з делегацією Менської районної  ради  Чернігівської області  та Місцевої асоціації  органів місцевого самоврядування «Ради Менщини». Очолив її голова  райради Олександр Петрович Мисник.

 У складі делегації: посадові особи місцевого самоврядування районної, міської, селищної та  сільських рад  Менщини, в.о.старости  Менської ОТГ- усього понад 20 осіб.

Такі візити самоврядці  Менського району в рамках діяльності Місцевої асоціації мають намір нанести  в різні регіони України.

Мета візитів  – ознайомлення  з життєдіяльністю областей нашої країни, обмін досвідом  у галузі розвитку територій, посиленні ролі громад у житті населених пунктів, розвиток місцевого самоврядування  як найближчої до людей влади та спілкування з колегами.

Закарпаття, за словами Олександра Мисника, відрізняється  рядом упроваджених  успішних ініціатив і проектів, у т.ч. і в галузі соціального партнерства з бізнесом, територіального співробітництва громад, залученні інвестицій, розвитку транскордонної співпраці тощо.

 Делегацію вітав від імені голови облради Михайла Рівіса, депутатського корпусу та від себе особисто заступник голови облради Петро Грицик. Він наголосив, що Закарпаття славиться не тільки щедрими    природними ресурсами, унікальними  краєвидами, а й такими ж людьми – щирими, толерантними, працьовитими, обдарованими, які належать до різних націй і конфесій, однак мають мудрість  жити у мирі і злагоді багато літ. Закарпатці такі ж виважені і в стосунках з громадами сусідніх європейських країн, з якими у нас кордони: Польщею, Румунією, Словаччиною, Угорщиною. Тому  питання транскордонного співробітництва є пріоритетним у діяльності  депутатського корпусу, виконавчої та самоврядної влади краю. Тому питання сепаратизму на Закарпатті – надумане і роздмухується штучно.

–  У рамках транскордонного співробітництва керівництво області уклало  низку угод про співпрацю в економічній, культурній, гуманітарній сферах, із державами Євросоюзу, які є нашими добрими сусідами, а також в галузі туризму, технічної модернізації пунктів перетину на державних кордонах, організації міжнародних фестивалів і виставок.  До прикладу, ми плідно співпрацюємо з  5-ма Чеськими краями. У т.ч. із  Краєм   Височина, що триває 11 років. За цей час  спільної роботи зреалізовано понад 80  спільних проектів на суму понад 100 мільйонів гривень на умовах 50х50%, завдяки чому відремонтовані школи і дошкільні навчальні заклади у гірських глибинках нашого краю, будинки культури і заклади охорони здоров’я тощо.  Як сказав голова облради Михайло Рівіс під час зустрічі з делегацією Краю Височина під час візиту у нас край цьогорічного жовтня, понад десятирічний досвід цієї співпраці може служити зразком міжрегіонального співробітництва й для інших партнерів. Це європейський вклад у розвиток закарпатської громади, – наголосив Петро Грицик. Та відтак детально розповів про ефективну співпрацю з прикордонними регіонами Угорщини, Польщі та Румунії, а також про залучені із півсотні  країн світу іноземні інвестиції в економіку краю. Наразі в області функціонує понад 600 підприємств з іноземними інвестиціями. Серед найпотушніших – «Ядзакі», «Єврокар», «Джейбіл», «Фішер-Мукачево», «Гроклін Карпати» та ін., на яких люди заробляють хороші зарплати. І цей досвід також гідний наслідування.

Детальніше про особливості соціально-економічного розвитку Закарпатської області розповіла та презентувала тематичні ролики   заступник директора департаменту – начальник управління  туризму та курортів департаменту економічного розвитку та туризму ОДА Любов Когуч.

Голова Менської райради Олександр Мисник подякував за прийом, розповів про здобутки району, що  славиться виробництвом зерна, картоплі, сирно-молочної продукції та є краєм  старовинних дерев’яних храмів. Пріоритет – сталий розвиток населених пунктів. Є й проблеми: демографічна ситуація в районі, стан зайнятості населення тощо.

–  То ж ваш досвід міжрегіонального  співробітництва та залучення інвестицій у край, а також всебічний розвиток туризму  буде цікавим для нас, – наголосив  Олександр Петрович.

На завершення  Петро Грицик та Олександр Мисник обмінялись сувенірами та зробили спільне фото на спомин.

   Прес-служба облради


На головну  Мапа   e-mail: admin@zak-rada.gov.ua Вгору