- Закарпатской областной Совет - https://zakarpat-rada.gov.ua -

В Закарпатье находится делегация Чешской высоты

Сьогодні в обласній раді відбулася зустріч виконуючого повноваження голови облради Михайла Поповича з делегацією працівників установ соціального захисту населення Краю Височина Чеської Республіки.

Візит такої делегації на Закарпаття відбувається не вперше. Адже між цими установами двох партнерських регіонів співпраця існує вже майже десять років. Реальними результатами такої співпраці стало проведення благодійних аукціонів для збору коштів на проведення поточних ремонтів у Вільшанському дитячому будинку-інтернаті, фінансова підтримка в реконструкції молодіжного відділення „Парасолька” цього ж закладу, залучення волонтерів Чеської Республіки для надання реабілітаційної, соціальної та медичної допомоги дітям-інвалідам інтернату.

В дополнение, Край Височина надав гуманітарну допомогу установам соціального захисту нашої області, подарувавши їм більше 100 спеціальних ліжок.

Уже п’ять років поспіль працівники установ соціального захисту населення Закарпаття мають змогу стажуватися в аналогічних установах Краю Височина. Ось і цього року у серпні 6 працівників соціальних установ області знову поїде на стажування до партнерських закладів Краю Височина.

Спільним надбанням співпраці став художній фільм про Миколу Шугая за участю мешканців центру «Парасолька» Вільшанського дитячого будинку-інтернату та інших молодих людей з обмеженими можливостями з Чехії, Словакия и Польша, зйомки якого проходили у селі Колочава на Міжгірщині, батьківщині цього легендарного розбійника, і тривали майже десять днів.

Завдяки плідній співпраці департаменту соціального захисту населення з колегами із Краю Височина застосовуються інноваційні методи надання соціальних послуг, в первую очередь, які покликані надати можливість відчуття повноцінного життя підопічних інтернатних закладів.

Мета сьогоднішнього візиту чеської делегації, яку очолює керуючий справами з питань соціального захисту населення ради Краю Височина Петр Крчал, визначити нові напрями і можливості подальшої співпраці та надання допомоги соціальним установам Закарпаття. Йдеться про здійснення нових спільних проектів установ соціального захисту, в тому числі про можливості працевлаштування спеціалістів цієї сфери в установах Краю Височина.

Вітаючи чеських гостей, Михайло Попович подякував за постійну фінансову допомогу Краю Височина у соціальному розвитку нашого краю, інформував їх також про стан реалізації в нашій області спільних інвестиційних проектів нинішнього року та підготовку інших спільних заходів співпраці. Він також підкреслив важливість досвіду чеських колег у проведенні реформ, залучення коштів європейських фондів для реалізації соціальних проектів. У зв’язку з цим домовлено про підготовку спільного проекту для участі в одній з програм ЄС.

Делегація Краю Височина перебуватиме на Закарпатті до кінця цього тижня. За цей час її учасники ознайомляться з роботою Виноградівського геріатричного пансіонату та ряду дитячих будинків–інтернатів у Мукачеві, Виноградов, Вільшанах, в городе. Тячеві відвідають молодіжне відділення Вільшанського дитячого будику-інтернату „Парасолька”.

Пресс-служба Совета