17 січня 2021

  • Вітання


    Олексій Петров

    голова Закарпатської обласної ради
    Детальніше »
  • Анонси

  • Фотогалерея

  • Банери

На Закарпатті перебувають представники Центральноєвропейської служби з допомоги у транскордонних ініціативах

Середа, 22 червня 2016, 13:29

В Ужгородській міській раді  відбулася  тристороння зустріч щодо  напрацювання  Стратегії розвитку Закарпатської та Саболч-Сатмар-Березької областей у рамках новоствореного Європейського об’єднання територіального співробітництва Тиса (ЄОТС ТИСА)

У  зустрічі взяли участь  Генеральний директор Центральноєвропейської служби з допомоги у транскордонних ініціативах (CESCI) Дюла Очкаї, перший заступник голови Закарпатської облради Йосип Борто, міський голова Ужгорода Богдан Андріїв та його перший заступник Іштван Цап, голова Спостережної комісії ЄОТС ТИСА Володимир Чубірко і заступник директора ЄОТС ТИСА, радник голови Закарпатської облради Юдіта Євчак.

Як зазначив  Йосип Борто,  Європейське об’єднання територіального співробітництва Тиса (ЄОТС ТИСА) – перше утворення між країною членом-ЄС та третьою країною. Це чудовий приклад для наслідування  для інших областей України. Він пропонує новий механізм співпраці України та ЄС. Та додав, що сьогодні це та родзинка міжрегіональної співпраці, яка започаткувала нову сторінку взаємовигідних відносин між дружніми громадами двох братніх держав.

Авжеж, це унікальне співробітництво започатковане у жовтні 2015 року рішенням Закарпатської облради, Загальних зборів Саболч-Сатмар-Березькій області та місцевим самоврядуванням міста Кішварда, Об’єднання зареєстроване у міністерстві зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини та у Брюсселі.  То ж у ході нинішніх  перемовин було обговорили важливі аспекти багаторічної співпраці нашого краю та Угорщини, накреслено перспективи.

Богдан Андріїв підкреслив, що Ужгород потребує радикального оновлення очисних споруд та оновлення, реконструкція і збереження вулиць, площ, будівель, пам’яток Ужгорода, пов’язаних із багатою історією перебування Закарпаття в складі Угорської держави різних періодів. Наголосив на важливості культурницьких, освітніх, спортивних проектів співпраці.

У  другому півріччі цього року Стратегію презентуватимуть у столиці ЄС – Брюсселі і від того, наскільки значимими та актуальними будуть напрацювання обох сторін, залежить фінансування.

Оскільки представники Центральноєвропейської служби з допомоги у транскордонних ініціативах перебуватимуть у нашій області до 24 червня, то відбудеться ще низка зустрічей в інших самоврядних громадах краю.

Прес-служба облради


На головну  Мапа   e-mail: admin@zak-rada.gov.ua Вгору