20 вересня 2021

На Закарпатті покращився процес інформування краян про діяльність місцевих органів виконавчої влади

П’ятниця, 22 лютого 2019, 14:14

На розгляд депутатів Закарпатської обласної ради підготовлено проект рішення «Про хід виконання Програми підвищення ефективності виконання повноважень органами виконавчої влади щодо реалізації державної регіональної політики та впровадження реформ на 2016 – 2019 роки».

Звіт про виконання програми заплановано затвердити у ході 14-ої сесії облради. Відповідальний виконавець  – департамент економічного розвитку і торгівлі ОДА. Документ завчасно опублікований на сайті облради.

У пояснювальній записці зазначено, що завдання Програми є: забезпечення відкритої діяльності органів виконавчої влади з питань фінансової децентралізації, формування фінансово спроможних територіальних громад, впровадження реформ у всіх галузях та сферах діяльності та ефективної реалізації реформ на місцевому рівні, у т.ч. з урахуванням змін до бюджетного, податкового законодавства, нової концепції міжбюджетних відносин та підвищення самостійності місцевих бюджетів; проведення роз’яснювальних заходів з питань реалізації відповідно до законодавства програм соціально-економічного розвитку області з охопленням широкої аудиторії як працівників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, працівників бюджетних установ, так і громадян.

Серед заходів – надання оперативних консультацій, обговорення актуальних питань по впровадженню реформ та соціально-економічного розвитку області за участю фахівців; забезпечення комп’ютерно-технологічної, матеріально-технічної і фінансової бази структурних підрозділів ОДА та територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, супровід програм розвитку; матеріальна підтримка працівників місцевих органів виконавчої влади.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, становив 62600,0 тис грн, з обласного бюджету передбачалося виділення коштів у загальній сумі 19400,0 тис грн. Фактично за результатами звітного періоду з обласного бюджету було виділено 12087,9 тис грн (або 62,3%), касові видатки за звітний період склали 12084,0 тис грн.

В інформації також зазначено, що у 2018 році основним результатом реалізації програми стало, зокрема, оновлення парку комп’ютерної техніки, придбання витратних матеріалів до офісної та оргтехніки структурних підрозділів облдержадміністрації, сучасне інформаційно-технічне забезпечення діяльності органів влади, а також проведення семінарів, конференцій, нарад, навчань, практикумів, круглих столів з актуальних питань застосування законодавства, з впровадження реформ у різних галузях діяльності.

Відтак, із застосуванням сучасної комп’ютерно-технологічної бази налагодився зворотній зв’язок щодо співпраці місцевих державних адміністрацій, їх структурних підрозділів, органів місцевого самоврядування, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади з підприємствами, установами, організаціями та громадянами області у процесі реалізації державної регіональної політики. Враховувалась думка громадськості у вирішенні завдань соціально-економічного і культурного розвитку територій. Покращився процес інформування жителів області про діяльність місцевих органів виконавчої влади.

Прес-служба Закарпатської облради


На головну  Мапа   e-mail: admin@zak-rada.gov.ua Вгору